اکسسوری زنانه و دخترانه شامل چه چیزهایی می‌شود؟


انواع اکسسوری‌هایی که برای زنان و دختران وجود دارد شامل: انواع ساعت مچی، شال و روسری، کلاه، گردنبند، هدبند، سنجاق سر، گوشواره، انواع کیف‌ها، صندل‌ها، کمربند، گردنبند، دستبند، پابند و ده‌ها مورد مشابه دیگر در ردیف اکسسوری‌های زنانه و دخترانه قرار می‌گیرند.


کیف، کفش، کلاه و عینک آفتابی


کیف‌ها در انواع رنگ، طرح و اندازه از اکسسوری‌های زنانه و دخترانه هستند. این کیف‌ها از اوایل دهه‌ی 1900 میلادی به یکی از وسایل جانبی لباس‌های زنانه تبدیل شدند. زنان در طول تاریخ همیشه از انواع کیف‌ها استفاده کرده‌اند و این روند همچنان نیز ادامه خواهد داشت. کفش، کلاه و عینک آفتابی هم از دیگر انواع اکسسوری‌های زنانه و دخترانه هستند. حتی اگر تیپ ساده‌ای داشته باشید می‌توانید با یک عینک آفتابی خاص، نگاه‌ها را به خود جلب کنید. البته باید توجه کنید که بهتر است انتخاب عینک آفتابی بر اساس فرم صورت شما باشد تا هرچه بیشتر به ظاهر شما بیاید.


 ساعت مچی


ساعت مچی نیز از انواع اکسسوری‌های دخترانه و زنانه است. ساعت مچی تنوع زیادی دارد و باید دقت کنید تا از یک مدل مناسب با استایل خود استفاده کنید. هیچ‌گاه به همراه لباس مجلسی و لباس شب ساعت مچی استفاده نکنید. برای استایل رسمی و کاری ساعت‌ مچی که بند فلزی دارد مناسب‌تر است.


گوشواره


فرقی نمی‌کند گوشواره‌ی شما طلا، نقره یا بدلی باشد، مهم این است که برای تکمیل تیپ و استایل خود از معجزه‌ی گوشواره غافل نشوید. گوشواره را باید علاوه بر تناسب با لباس‌ها بر اساس رنگ صورت و مدل و رنگ موهایتان انتخاب کنید. مثلاً برای صورت‌های گرد که هیچ زاویه‌ای ندارند بهتر است سراغ گوشواره‌های آویز و بلند بروید. چون به این ترتیب می‌توانید صورت را کمی کشیده‌تر نشان دهید و در چهره‌ی خود تعادل بیشتری ایجاد کنید. گوشواره‌های چلچراغی و انواعی که دارای ریشه‌های بلند و منگوله هستند هم برای صورت گرد مناسبند. اما در مقابل، گوشواره‌های گرد و حلقه‌ای اصلاً گزینه‌های خوبی نیستند چون صورت را بیشتر از قبل گرد نشان می‌دهند.

به طور کلی، برای انتخاب گوشواره به عنوان اکسسوری، باید مدلی را انتخاب کنید که باعث ایجاد تعادل در چهره‌ی شما بشود. برای درک بهتر این موضوع، در زیر به طور مختصر در مورد گوشواره‌های متناسب با هر فرم صورت گفته‌ایم:

صورت کشیده: یعنی پهنای صورت کم است. در نتیجه گوشواره‌های گرد و دایره‌ای بهترین گزینه برای آن است.

صورت لوزی: یعنی گونه‌ها از پیشانی و چانه پهن‌تر است. گوشواره‌های آویز با قد کوتاه برای این صورت مناسب است.

صورت قلبی: یعنی پهنای پیشانی بیشتر از پهنای فک است و چانه نیز تیز و کشیده است. گوشواره‌هایی که در بخش انتهایی خود گرد هستند به حفظ تعادل این نوع صورت کمک می‌کنند.

صورت مربعی: یعنی پهنای پیشانی و پهنای چانه با هم برابر است. گوشواره‌های حلقه‌ای و اشکی برای این فرم صورت بهترین هستند.

صورت گرد: یعنی اندازه گوش تا گوش با اندازه چانه تا پیشانی تقریباً برابر است. برای این فرم صورت باید گوشواره‌های آویز و بلند استفاده کرد.

صورت بیضی: را بهترین فرم صورت می‌دانند. چون همه‌ی جزئیات آن با هم تناسب کامل دارند و هر نوع گوشواره‌ای را می‌توان به راحتی با آن ست کرد.

در مورد اندازه‌ی موها برای انتخابی اکسسوری گوشواره هم باید گفت که هرچه موهای شما بلندتر باشد، باید سراغ گوشواره‌های بزرگ‌تر و بلندتر بروید. چون موهای بلند و فرفری روی گوش‌ها را می‌پوشانند و در نتیجه، استفاده از گوشواره‌های میخی و کوتاه چندان منطقی نیست. اما برای موهای کوتاه از هر مدل گوشواره می‌توان استفاده کرد. مثلاً برای مناسبت‌های رسمی بهتر است از گوشواره‌های میخی طلا با سنگ‌های جواهر استفاده کنید.
دستبند زنانه


دستبند نیز از دیگر اکسسوری‌هایی است که خوب است خانم‌ها از آن برای تکمیل تیپ خود استفاده کنند. دستبند در انواع طرح‌ها، جنس‌ها و رنگ‌ها در بازار موجود است. شما می‌توانید بر اساس سلیقه، بودجه و هارمونی آن با لباس‌هایتان یکی از انواع دستبندهای زنانه را خریداری کنید.

البته هنگام خرید مستقیم از ترکیه دستبند باید حتماً به مجلسی که قرار است در آن حضور داشته باشید، توجه کنید. نوع مجلس و افرادی که در آنجا حضور دارند در انتخاب اکسسوری اثر مستقیم دارد. چون هر محل و هر موقعیتی تیپ خاص خود را می‌طلبد. پس به این نکته مهم حتماً توجه داشته باشید که آیا دستبند را برای حضور در رویداد اجتماعی، قرار کاری، قرار با دوستان در کافه یا برای مجلس عروسی می‌خواهید. مسلماً برای عروسی دستبندهای پرنگین و براق مناسب‌تر هستند. اما برای مجالس و مهمانی‌های کاری پیشنهاد می‌کنیم ساده‌ترین دستبند خود را انتخاب کنید. 

اگر دستبند طلای زرد دوست دارید، ترجیحاً آن را با لباس‌هایی که رنگ گرم و خنثی دارند ست کنید؛ مثل لباس‌های قرمز، نارنجی یا حتی کرم و بژ. اما برای دستبند طلای سفید، لباس‌های توسی، سفید یا مشکی گزینه‌های بسیار مناسب‌تری هستند.


 گردنبند


انتخاب گردنبند نیز مستلزم توجه به لباس، مجلس و حتی فرم یقه است. حتی اگر لباس‌هایتان را از برندهای مشهور و گران‌قیمت انتخاب کرده باشید، اگر اکسسوری شما مناسب آن لباس نباشد همه چیز خراب خواهد شد. چون عدم تعادل لباس و اکسسوری خیلی به‌چشم می‌آید.

در مورد انتخاب گردنبند باید همیشه مطمئن باشید که طول گردنبند، کوتاه‌تر یا بلندتر از خط یقه‌ی شما باشد تا در استایل کلی شما گم نشود. به طور مثال، برای لباس‌های یقه هفت بهتر است گردنبند یا سینه‌ریزهایی انتخاب کنید که زنجیر کوتاه دارند. یا اگر لباستان یقه گرد است از گردنبندهایی که زنجیر متوسط یا بلند دارند استفاده کنید. اگر یقه‌ی لباس شما دراپه چین‌دار و مدل‌دار است، بهتر است اصلا سراغ هیچ نوع گردنبندی نروید. چون قصد دارید از اکسسوری برای تکمیل و زیبائی بیشتر تیپ خود استفاده کنید و زیاده‌روی در این کار نتیجه‌ی عکس خواهد داد.


انگشتر 


برای خرید کالا از ترکیه این اکسسوری هم همانند موارد دیگر باید به لباس و مجلسی که قرار است در آن حاضر باشید توجه کنید. مثلاً انگشتر طلا پرنگین برای مجالس رسمی و عروسی‌ها مناسبند. اما انگشترهای نقره، بدلی یا حتی طلاهای ساده را با هر استایلی می‌توان ست کرد.


 کمربند


کمربند، یکی از مهم‌ترین انواع اکسسوری‌هاست. اگر از این وسیله به روش صحیح و متناسب با لباس‌ها استفاده کنید، جذابیت ظاهری تیپ خود را چندین برابر بیشتر می‌کنید. حتی یک تی‌شرت ساده و شلوار جین را هم می‌توان با معجزه‌ی کمربند به یک استایل شیک تبدیل کرد. یا یک پیراهن ساده یا خال‌خالی مشکی با یک کمربند قرمز یا سفید به یک لباس کاملاً مجلسی تبدیل می‌شود.

به طور کلی خوب است حداقل یک کمربند باریک و یک کمربند پهن در کمد خود داشته باشید. به این موضوع هم توجه کنید که کمربندهای پهن برای زنان لاغر مناسب‌تر است و افراد چاق بهتر است سراغ کمربندهای پهن و ضخیم نروند. اما کمربند باریک را هر خانمی با هر وزن، سایز و استایلی می‌تواند استفاده کند.


مهم‌ترین نکات خرید اکسسوری زنانه و دخترانه


بیشتر از 3 تا 4 اکسسوری را نباید همزمان استفاده کنید.

انگشترهای بزرگ مناسب دست تمام افراد نیستند.

این باور غلط که کیف و کفش باید حتماً یک‌رنگ باشند را فراموش کنید.

یقه‌های بزرگ لباس را در زیر شال پنهان نکنید.

اگر لباس با رنگ روشن و پاستلی می‌پوشید، به هیچ عنوان سراغ کفش‌های مشکی و تیره نروید.

دستکش را حتماً به رنگی یکی از لباس‌های اصلی خود انتخاب کنید.

اکسسوری‌های رنگی را فقط با لباس‌های ساده و تک‌رنگ ست کنید.

اگر لباس‌های شما طرح دارند، اکسسوری‌های ظریف و ساده انتخاب و خریداری کنید.

هنگام خرید اکسسوری باید قد خود را هم مدنظر بگیرید. مثلاً خانم‌هایی که جثه‌ی کوچکی دارند باید از کیف‌های دستی بزرگ خودداری کنند.