کلاه یک اکسسوری بسیار جذاب در عین حال فراموش شده بود در سال های گذشته اما به لطف مد و استایل های امروزی و همچنین شبکه های مجازی کلاه ها محبوبیت خود را بدست آوردند و بیشتر شناخته شدند. امروزه افراد با انواع مدل های کلاه آشنایی دارند و در استایل های فصلی خود از آن استفاده می کنند. خرید کالا از ترکیه به شما این امکان را می دهد که به انواع آن دسترسی داشته باشید و محدودیتی در انتخاب نداشته باشید.

انواع کلاه :

دراین مقاله به انواع کلاه غیر بافت می پردازیم که وظیفه اصلی آن ها جلوه بخشیدن به استایل و یا محافظت در برابر آفتاب است.

  1. کلاه وسترن و یا همان کابوی: این کلاه اصطلاحتا دور دار است یعنی دارای لبه های مسطح و پهنی است که لبه های خارجی آن به سمت بالا و روبه داخل رول شده است. این کلاه را بیشتر در مستند ها و فیلم های گاوچران ها و دامدارهای آمریکایی میتوانید مشاهده کنید.
  2. کلاه تریلبی: این مدل کلاه اوایل پدید آمدنش از پشم خرگوش تهیه میشد اما امروزه از حصیر و الیاف پنبه ای. همچنین این مدل کلاه جزو کلاه های پرطرفدار در بین افراد ثروتمند بریتانیا است. همچنین استفاده از این کلاه در مسابقات سوارکاری رایج است.
  3. کلاه فدورا یا خاخامی: این کلاه طرفداران زیادی از تمام دنیا دارد اما برای اولین بار در کشور فرانسه در نمایشنامه ای بر سر یکی از افراد روی صحنه به اسم فدورا بود و به سرعت محبوب شد.
  4. کلاه کلاچ یا کلاش: شاید برایتان جالب باشد که اسم این کلاه برگرفته از یک کلمه فرانسوی به معنای زنگوله است چون ظاهر این کلاه شبیه به یک زنگوله است. این کلاه برای استایل خانم ها مورد استفاده قرار میگیرد.
  5. کلاه بیسبال و یا نقاب دار: این کلاه از پرفروش ترین های دنیاست و در کشور ایران نیز طرفداران زیادی دارد چرا که با تمامی استایل های راحتی، اسپرت، کوهنوردی و... ست می شود و حمل آن راحت و بی دردسر است.
  6. کلاه فلت: این کلاه در کشور انگلیس برای اولین بار ظاهر شده و از همان ابتدا برای استایل های روزمره مورد استفاده قرار میگرفت و تا کنون محبوب مانده است.
  7. کلاه برت: این کلاه استفاده های متفاوتی دارد و مبدا آن را کشورهای اسپانیا و امریکا می دانند. این کلاه علاوه بر استفاده در استایل های مجلسی و مهمانی در برخی از یونیفرم های نظامی و یا حتی فرم های اداری مثل دفاتر هواپیمایی و مهمانداری استفاده می شود.
  8. کلاه سطلی: کلاه سطلی یک مدل بسیار مناسب برای استفاده در استایل های کژوال است همچنین این کلاه برای بچه های بسیار کاربردی و راحت است. 

با خرید مستقیم از ترکیه می توانید تمامی این مدل ها را در بالاترین تنوع رنگ و جنس تهیه کنید و یک استایل متفاوت داشته باشید.