در پوشش و استایل یکی از اجزایی که زود تر و بیشتر دچار کثیفی و لکه می شود کفش ها هستند و علت آن کاملا مشخص است. اما مسئله مهم نحوه تمیز کردن کفش ها است که کاملا به جنس و مدل کفش ها مرتبط است به این صورت که مدل کفش و متریال مصرفی در کفش را باید در نظر بگیرید تا هنگام شست و شو و تمییز کردن کفش به آن آسیب نرسانید و بهترین بازده را داشته باشید. اما قبل از بررسی این مسئله باید دقت کنید که در هر شرایطی شما باید هنگام خرید مستقیم کالا از ترکیه از بهترین ها کفش خود را تهیه کنید زیرا علاوه بر راحتی و کیفیت برای استفاده از کفش نیاز است که کفش ها دارای جنس مقاوم و قابل شست و شو باشند.

انواع روش برای تمیز کردن کفش:

همانطور که گفتیم برای تمیز کردن کفش ها روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به انواع آن بر حسب نوع متریال کفش توضیح خواهیم داد:

کفش های ورنی، چرم: این مدل کفش ها و یا هر کفشی که از متریال غیر جاذب با سطح صاف و یا براق را در مرحله اول با یک دستمال مرطوب تمامی گرد و غبار کفش را میگیرید و یا با وکس روغنی و یا وکس هم رنگ کفش خوب برق میندازید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان روی این کفش ها را با وجود خاک و آلودگی وکس نکشید زیرا دچار ترک و سفیدک زدن می شود و کفشتان در مدت زمان کوتاهی پوسته می اندازد.

کفش های پارچه ای: کفش هایی که از انواع پارچه تولید شده اند و یا حتی انواع کتونی می توان به صورت مستقیم با آب و مواد شوینده شست حتی میتوانید کفش ها را در داخل ماشین لباس شویی با دور خشک کن کم و مدت زمان پایین شست و شو داد فقط در این مورد توجه داشته باشید که کفش ها را داخل کیسه پارچه ای قرار دهید و مطمئن شوید که هنگام خرید کالا از ترکیه دقت کافی داشته اید و مراکز معتبر خرید کرده اید و کفش ها فیک و بی دوام نباشند چرا که ممکن است هنگام شست و شو درز های کفش باز شود و بی استفاده شوند.

کتونی های سفید: اگر کتونی سفید رنگی دارید که لکه دارد می توانید معجزه خمیر دندان را امتحان کنید با یک مسواک بی استفاده مقداری خمیر دندان را روی لکه بکشید و کاملا آبکشی کنید دور تا دور کفش را با یک لایه دستمال کاغذی بپوشانید وقتی کتونی خشک شد دستمال را به آرامی جدا کنید.