1. بر چسب انرژی: موقع خرید کولر گازی یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، بر چسب انرژی می-باشد؛ زیرا استفاده از کولرهای گازی موقعی می باشد که اکثر جاها با کمبود انرژی مواجه هستند پس باید سعی کنیم کولری را انتخاب کنیم که از لحاظ مصرف انرژی کم مصرف باشد. با این کار هم کمکی به صرفه-جویی در مصرف انرژی کشور کرده ایم، هم اینکه از لحاظ اقتصادی برای خودمان به صرفه تر است.
  2. اینورتر: اینورتر در کولر گازی مصرف برق را به طور چشم گیری کاهش می دهد. بنا به محاسباتی که صورت گرفته تا 60 درصد میتواند کاهش دهد و موجب افزایش طول عمر دستگاه شود.
  3. ظرفیت:کولر گازی در ظرفیت های مختلفی تولید می شود و بایدمتناسب با مساحت مورد نظر، ظرفیت کولر را اتنخاب کرد. هر چه مساحت مورد نظر بزرگتر باشد ظرفیت کولر گازی باید بیشتر شود.
  4. قدرت پرتاب باد: موقع خرید کولر علاوه بر ظرفیت باد باید به  قدرت پرتاب باد هم توجه شود. شاید مساحت مورد نظر طولانی باشد؛ بنابراین باید قدرت پرتاب باد جوری باشد که تمام محدوده را پوشش دهد. با خرید مستقیم از ترکیه می توان سرما را در گرما تجربه کرد.

نکات مورد توجه هنگام استفاده از کولر گازی

  1. خروجی های اتاق خود را ببندید تا از ورود هوای گرم به اتاق و خروج هوای خنک جلوگیری شود.
  2. قبل از اینکه دستگاه خراب شود آن را سرویس کنید تا از فشار به موتور و چند برابر شدن استهلاک دستگاه جلوگیری شود.
  3. روشنایی هایی که باعث تولید گرما می شوند را سعی کنید حذف یا اینکه کم تر استفاده کنید.
  4. موقعی که کسی در خانه نیست دمای کولر را کمتر کنید.
  5. از ورود نور مستقیم به داخل اتاق به وسیله پرده جلوگیری کنید.
  6. ترموستات قابل برنامه ریزی بگیرید تا در مواقعی که به کولر نیاز ندارید، خاموش شود؛ به این صورت کمک زیادی به کاهش مصرف برق می کنید.
  7. مکان نصب کولر در بازدهی آن بسیار موثر می باشد. کولر را در زیر سایبان قرار دهید. با خرید کالا از ترکیه تابستانی خنک را برای خود رقم بزنید.