فر وسیله ای است برای طبخ غذا و دمای داخل آن بصورت یکنواخت است که این مزیت خیلی خوبی خواهد بود، دمای تولیدی آنها بین 100 تا 250 درجه سانتیگراد است. فرهای تولیدی بصورت توکار و روکار هستند. مصرف فر توکار بیشتر از روکار می باشد. فرهای توکار از لحاظ نوع مصرف انرژی به سه دسته تقسیم می شوند: 1- گازی 2- برقی 3- برقی و گازی که با خرید کالا از ترکیه از بین این سه نوع فر، می توانید فر مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

نحوه عملکرد فرها

  1. فرگازی توکار: این نوع فرها تمام انرژی مصرفی آنها از گاز می باشد، تنها موقع روشن شدن از برق استفاده میکند. با توجه به معایبی که دارد خرید آن به شما توصیه نمی شود.
  2. فربرقی توکار: این فرها تمام انرژی مورد نیاز خود را از برق استفاده می کنند که خود به دو گونه موجود می باشند؛ نوع اول فرهایی که هم در ناحیه پایین فر دارای المنت می باشند و هم در ناحیه فوقانی فر، نوع دوم فقط در قسمت پایین دارای المنت هستند که نوع اول دارای ترموستات می باشد.
  3. فرهای برقی و گازی: در این نوع فرها باید هم گاز و هم برق باشد تا بتوان از آن استفاده کرد، در صورت نبود یکی از آنها نمیتوان استفاده نمود.
  4. باتوجه به مقایسه عملکرد فرها، فر برقی توکار مزایای بیشتری نسبت به بقیه دارد که با خرید مستقیم از ترکیه و خرید فر توکار برقی، میتوان از این مزایا به خوبی بهره برد.

نکات مهم قبل از خرید فر

  1. ظرفیت فر: ظرفیت فرهای موجود از 80 لیتر به بالا میباشد که با توجه به تعداد نفرات خانواده میتوان فر مورد نیاز خود را انتخاب نمود.
  2. لعاب کاری: موقع خرید حتماً به دو جداره بودن شیشه درب و لعاب مناسب فر توجه داشته باشید.
  3. اندازه: یکی دیگر از موارد انتخاب فر اندازه آن می باشد. با توجه به فضای موجودی که در اختیار دارید، فر خود را انتخاب کنید.
  4. تایمر زمان و درجه حرارت: هر فر باید حتما دارای تایمر زمان و درجه حرارت باشد تا بتوان با تنظیم تایمر و درجه حرارت لازم برای طبخ، غذای با کیفیت و مناسبی آماده سرو کرد.