ابعاد تلویزیون

تلویزیون هر چه قدر بزرگتر باشد، صفحه نمایشگر آن بزرگتر می شود و کیفیت تصویر آن بالا می رود بنابراین لذت بیشتری از دیدن آن برده می شود. البته انتخاب ابعاد تلویزیون باید متناسب با اندازه فضایی باشد که در آن قرار می گیرد. با خرید مستقیم از ترکیه و خرید تلویزیون، از مناظر زیبا در جهان که دسترسی به آنها را ندارید لذت ببرید.

صدا:

نصف لذتی که از تماشای تلویزیون خواهیم برد صدای آن است، برای همین اسپیکرها باید شفافیت و وضوح صدای بالایی را داشته باشند.

قیمت:

در خرید تلویزیون هر چه پول بیشتری پرداخت شود، انتخاب بهتری حاصل خواهد شد. با بالا رفتن قیمت، تصاویری شفاف تر با کنتراست بهتری دریافت خواهید کرد. 

تلویزیون منحنی یا فلت:

تلویزیون های منحنی نسبت به تلویزیون های فلت از لحاظ ظاهری کوچک تر به نظر می آیند، پس اگر قصد خرید تلویزیون های منحنی را دارید، بهتر است سایز بزرگتر آن را انتخاب کنید. 

انواع صفحه نمایشگر تلویزیون

از ویژگی های انتخاب تلویزیون، صفحه نمایش تلویزیون می باشد که تلویزیون K4، یا اولترا اچ دی و قابلیت اچ دی آر دو ویژگی بسیار مهم هستند. با خرید کالا از ترکیه میتوان به تنوع صفحه نمایش تلویزیون دست پیدا کرد.

  1. CRT: این تلویزیون ها فقط قابلیت پخش تصاویر سفید و سیاه را دارند.
  2. LCD: در این تلویزیون ها از کریستال مایع استفاده می شود. هزینه ی تولید این نمایشگرها نسبت به بقیه ی نمایشگرها کمتر است. به همین دلیل فراگیرترین تلویزیون تولید شده در حال حاضر است.
  3. OLED: این صفحه نمایشگر یک دیود ساطع کننده نور می باشد که درون خود حاله¬ای از ترکیب آلی دارد که بین دو الکترود اند و کاتد است. این صفحه نمایشگر علاوه بر تلویزیون در رایانه ها، تلفن همراه و کنسول های بازی استفاده می شود.
  4. پلاسما: نوعی نمایشگر با صفحه تخت می باشد. در ساخت این محصول از سلول های کوچک که حاوی گازهای یونیزه با بار الکتریکی هستند، استفاده می شود.
  5. مقایسه تلویزیون های OLED و LED:
  6. وضوح تلویزیون های ال ای دی در نور زیاد در مقایسه با تلویزیون های او ال ای دی بهتر است. صفحه نمایشگر ال ای دی تصاویر تاریک را واضح نمایش نمیدهد اما در او ال ای دی کنتراست آن عالی و تصاویر واضح هستند. اگر بخواهیم تصویر را در تلویزیون های ال ای دی بهتر ببینیم باید دقیقاً روبه روی تلویزیون بنشینیم؛ به طوری که اگر فرد در کناره ها بنشیند مشکل زاویه دید پیدا خواهد کرد؛ در صورتی که در تلویزیون های او ال ای دی این ویژگی تضمین شده است.
  7. برندهای تلویزیون ترکیه 

از برندهای تلویزیون کشور ترکیه می توان به آرچلیک، بکو، وستل و مادام کوکو اشاره کرد که میتوان با خرید کالا از ترکیه این وسایل را در خانه ی خود داشت و از آنها لذت برد.