فرض کنید به یک مهمانی دعوت شده‌اید و از یک روز قبل در حال رسیدگی به خودتان بوده‌اید که در شب مهمانی مرتب باشید و به خوبی بدرخشید. اما متاسفانه در روز مهمانی و درست زمانی که در حال آماده شدن هستید ناخن تان به جایی برخورد می‌کند و می‌شکند. این یک اتفاق بسیار دردناک برای خانمی است که ناخن‌های خود را با آب و تاب مرتب کرده و آن‌ها را لاک زده است. حالا چاره کار در این فرصت کم چیست؟ مشخص است که در این فرصت کوتاه نمی‌توان به آرایشگاه برای کاشت ناخن یا ترمیم آن مراجعه کرد! بهترین راه در این زمان استفاده از ناخن مصنوعی است. ناخن‌هایی که امروزه در بازار وجود دارند در طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلفی می‌باشد که طرز استفاده از آن‌ها بسیار راحت و ساده است.


آرایش ناخن با ناخن مصنوعی

خیلی از خانم‌ها و دختران هستند که ناخن‌های مرتب و زیبا را دوست دارند اما حوصله کاشت ناخن را هم ندارند. چون در صورت کاشت ناخن باید هر ماه برای ترمیم آن به آرایشگاه مراجعه کنند و علاوه بر این، هزینه این کار هم تقریبا بالاست. عده‌ ی دیگری از خانم‌ها هستند که ترجیح می‌دهند فقط برای مهمانی ناخن خود را بلند و زیبا کنند. بهترین گزینه برای این افراد استفاده از ناخن مصنوعی است.


طرز کار با این وسیله آرایشی بسیار ساده بوده و زمان کمی هم از شما خواهد گرفت. برای تکمیل کردن اطلاعات خود در زمینه ناخن‌های مصنوعی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.


ابتدا روش چسباندن این ناخن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم:


نحوه چسباندن ناخن مصنوعی

ابتدا لازم است بدانید که برای چسباندن ناخن مصنوعی نیاز به چه لوازمی دارید؟:


لاک پاک کن بدون استون

مقداری پنبه یا تعدادی پد کتانی

گوش پاک کن

چوب مخصوصی که از ابزار مانیکور است

یک بسته ناخن مصنوعی با طرح دلخواه

بافر ناخن

چسب مخصوص چسباندن ناخن

قیچی

ناخن گیر

سوهان ناخن

نکته بسیار مهم در استفاده از ناخن مصنوعی این است که اگر ناخن خود را به طور کامل و اصولی مانیکور کردید، بین مانیکور کردن و گذاشتن ناخن مصنوعی 24 ساعت فاصله قرار دهید.

مراحل چسباندن ناخن مصنوعی روی ناخن

پیش از آن که مراحل این کار را برای شما کامل و شفاف توضیح دهیم به شما توصیه می‌کنیم برای راحتی کار چه در هنگام چسباندن و چه در هنگام جدا کردن ناخن مصنوعی از روی دستتان، ناخن‌های خودتان را کوتاه کنید. با این کار نتیجه کارتان زیباتر و تمیز تر هم می‌شود. چون اگر ناخن‌های خودتان بلند باشد از زیر ناخن مصنوعی مشخص می‌شود و اصلا جلوه خوبی نخواهد داشت.


1- برای شروع کار ابتدا دست‌های خود را به خوبی بشویید و ناخن‌های خود را از هر آلودگی پاک کنید. سپس کاملا دست‌ها را خشک کنید به طوری که هیچ رطوبتی روی دست و ناخن شما نمانده باشد.


2- اگر لاک ناخن  روی ناخن‌هایتان دارید حتما آن‌ها را پیش از چسباندن ناخن مصنوعی پاک کنید.

4– جعبه ناخن مصنوعی را باز کنید و ناخن مناسب برای هر انگشت را کنار بگذارید.


5- در این مرحله باید از بافر استفاده کنید. بافر یک وسیله مانند سوهان ناخن است با این تفاوت که از اسفنج ساخته شده و ظریف تر و نرم تر از سوهان می‌باشد. بافر را روی سطح ناخن بکشید تا اگر ناهمواری روی سطح ناخنتان است بر طرف شود. این کار باعث می‌شود چسب ناخن بهتر عمل کند.


6- حالا نوبت مانیکور کردن ناخن‌هاست. چوب مخصوص مانیکور را بردارید و خیلی آهسته و آرام کوتیکول‌های پایین و اطراف ناخن را عقب بزنید. این کار را خیلی مهم است که در نهایت آرامش انجام دهید چون در صورتی که سریع و خشن انجام شود، اطراف ناخن شما زخم خواهد شد. مانیکور کردن ناخن کمک می‌کند صفحه ناخن شما بزرگتر شود و نتیجه کارتان جلوه بهتری داشته باشد.


7- برای چسباندن ناخن ابتدا دستی را انتخاب کنید که کارهایتان را با آن انجام می‌دهید. با این روش کارتان راحت‌تر خواهد شد. مثلا اگر راست دست هستید، اول ناخن‌های دست راست را بچسبانید و بعد به سراغ دست دیگر بروید.


8-  در این جا به مرحله چسب زدن به ناخن می‌رسیم. حتما توصیه می‌کنیم که از چسب مخصوص ناخن استفاده کنید. به هیچ وجه سراغ چسب قطره‌ای و … نروید. در صورتی که از چسبی غیر از چسب مخصوص ناخن استفاده کنید دچار عفونت خواهید شد. چسب ناخنی هم که تهیه می‌کنید توجه داشته باشید که حتما اصل باشد.


9- یک نقطه چسب روی ناخن مصنوعی و یک نقطه چسب روی سطح ناخن خودتان بگذارید. از چسب زیادی و بیش از حد استفاده نکنید. اگر چسب زیاد باشد بعد از گذاشتن ناخن، از اطراف بیرون زده می‌شود که هم اذیت کننده است و هم جلوه زیبایی نخواهد داشت.

10- بعد از زدن چسب، حالا ناخن مصنوعی را دقیقا بالای کوتیکول و روی بستر ناخن خودتان قرار دهید. به مدت 10 ثانیه آن را نگه دارید و آرام فشار دهید تا مطمئن شوید هیچ حبابی زیر ناخن مصنوعی جمع نشده است. اگر ناخن مصنوعی محکم به بستر ناخنتان نچسبد، رطوبت به راحتی زیر ناخن رفته و آن را جدا خواهد کرد. حتی در بدترین حالت ممکن است این رطوبت موجب قارچ روی ناخنتان شود.


11- در آخر لازم است با استفاده از یک گوش پاک کن، اطراف ناخن را تمیز کنید تا اگر چسبی باقی مانده، پاک شود.