خرید کالا از ترکیه برای تهیه لباس های نوزادی بهترین انتخاب پیش رو است. زیرا نوزادان به دلیل داشتن سیستم ایمنی ضعیف و وارد شدن به محیط و فضایی جدید مستعد هزاران بیماری و مشکلات جسمانی هستند از این رو برای تهیه لوازم و لباس آن ها حساسیت زیادی لازم است و لباس های آن ها باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد که در ادامه این موضوع به این موارد خواهیم پرداخت. ولی قبل از آن باید بدانید که ترکیه بخاطر صنعت نساجی قوی خود یکی از بهترین تولید کنندگان پوشاک و پارچه های مرغوب است.

ویژگی های مهم لباس نوزادی:

جنس و متریال: لباس های نوزادی باید دارای لطافت و بافت لطیفی باشند زیرا بدن نوزاد بسیار حساس است و نیاز به مراقبت و محافظت زیادی دارد. همچنین متریال و الیاف لباس باید ضد حساسیت و هر گونه آسیبی باشد و ایجاد سوزش و خارش روی پوست نکند. متریالی از جنس نخ و پنبه مناسب ترین اند به صورتی که پنبه آن بیشتر باشد تا لطافت مناسب آن حفظ شود.

کیفیت دوخت: دوخت لباس های نوزادی مهم است زیرا لباس های نوزادان بخاطر کثیف شدن مکرر نیاز به شست و شوی زیادی دارد و اگر دوخت و جنس نا مناسب باشد زود خراب می شود.

بسته بندی: لباس های نوزادی را به صورت بسته بندی و بهداشتی خریداری کنید و هرگز از دست فروش ها و دوره گرد ها تهیه نکنید زیرا بهداشتی نیستند و می توانند مرکز هزار نوع بیماری های پوستی و واگیردار باشند.

اندازه: لباس های نوزادی در اندازه مختلفی وجود دارد شما باید به نسبت وزن تقریبی که در آخرین سونو گفته می شود لباس های نوزادی خریداری کنید در هنگام خرید مستقیم از ترکیه از  برند های معروف خرید کنید تا اندازه های استاندارد داشته باشند.