انجام رژلب دائم این گونه است که رنگدانه ها به لایه های ابتدایی پوست تزریق می شود و باعث پر رنگ تر شدن و حجیم تر شدن لب ها می شوند. رنگدانه های مورد استفاده در این تتو، ضرر کمتری دارند و ظاهری بسیار طبیعی دارند.

یکی از مهم ترین اجزای صورت، لب ها می باشند. شکل و ظاهر لب ها می تواند به میزان چشمگیری روی زیبایی صورت تاثیرگذار باشد. بدون شک خانم ها همگی دوست دارند همیشه زیبا به نظر آیند. امروزه داشتن لب هایی خوش رنگ و حجیم یکی از نشانه های زیبایی به شمار می رود. رژلب می تواند این امر را محقق کند.

آرایش کردن لب ها، می تواند به زیبایی آن ها بیفزاید. اما برخی از افراد تمایل دارند همیشه و در هر زمانی زیبا باشند و نگرانی بابت آرایش خود نداشته باشند. به همین سبب افراد زیادی به سمت آرایش های دائمی رفته اند. یکی از آرایش های دائمی، رژلب دائم می باشد.

رژلب دائم یا تتو لب، یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین تتو های صورت به شمار می رود. زیرا با انجام این تتو لب ها به طور قابل توجهی تغییر می کنند و زیبایی آن ها دو چندان می شود. در  بیشتر زمان ها برای رژلب دائم از جوهر تتو استفاده نمی شود و به جای آن افراد از رنگدانه استفاده می کنند.


مراحل انجام رژلب دائم


1. انتخاب کردن متخصص ماهر و باتجربه و مشاوره گرفتن


دقت داشته باشید قبل از انجام دادن تتو لب، تحقیقات لازم در مورد متخصصان این شیوه انجام دهید و به ماهرترین و با تجربه ترین شخص مراجعه کنید.


2. انتخاب کردن رنگ و شکل رژ لب دائمی


متخصص رژلب و شما با مشورت یکدیگر رنگ مورد نظر و شکل لب‌های خود را انتخاب می‌کنید. در طی انتخاب کردن رنگ، سلیقه شخصی و تن پوست خود را مورد توجه قرار دهید. 
3.   بی‌حس کردن


متخصص با استفاده از بی‌حسی موضعی قسمت لب را به منظور کمتر شدن درد، بی‌حس می‌کند. پوست لب خیلی حساس می‌باشد و حتی فکر کردن به این‌که لب به مدت زمان یک ساعت با سوزن تتو بشود، برای بیشتر اشخاص بسیار دردناک به نظر می‌رسد. به همین علت برای جلو گیری از درد، قبل از هر کاری از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند.


4. تزریق کردن رنگدانه‌ها


رنگدانه‌‌ها به لایه اول پوست لب تزریق می‌شوند.


5. تنظیم کردن پایانی رنگدانه‌ها


بعد از اینکه لب‌ها کاملا بهبود پیدا کردند که این بهبودی همیشه ۲ تا ۴ هفته زمان می‌برد، لازم می‌باشد که با متخصص خود یک نوبت ملاقات رزرو کنید. متخصص با توجه کامل نتیجه آخر رژلب دائم را بررسی می‌کند و اگر مشکلی وجود داشته باشد، آن را برطرف می‌کند. همین طور اگر در بعضی نقاط رنگدانه‌ها پررنگ یا کمرنگ شده باشند هم با تکرار تزریق، رنگ لب تنظیم می‌شود.


نکاتی در مورد رژلب دائم


برای انجام این آرایش لب دائمی، باید نکات مختلفی را در نظر گرفت برخی از این نکات به صورت زیر می باشند. 

افرادی که دوست دارند آرایش دائمی داشته باشند و با هر بار غذا خوردن ، آرایش لب آن ها پاک نشود می توانند از این مزیت  استفاده کنند.

برخی از افراد بهتر است این کار را انجام ندهند. به طور مثال خانم هایی که شیرده و یا باردار هستند، افرادی که از بیماری هایی مانند دیابت، کم خونی، تحت شیمی درمانی و … رنج می برند، بهتر است این عمل را انجام ندهند.

افرادی که رژلب را به صورت دائمی انجام می دهند ممکن است تا یک هفته با لب هایی متورم، قرمز و کبود مواجه باشند.

رنگ زیاد لب ممکن است در روز های اول برای افراد حس بدی داشته باشد اما در طول یک هفته این رنگ کمتر شده و به حالت طبیعی تر می رسد.

بهتر است در هفته ی اول بعد از انجام رژلب دائم، برای نرم شدن لب ها از وازلین استفاده شود. 

بهتر است این افراد لب های خود را نخراشند و به حمام و سونا نروند.

اگر از رژلب دائمی خود راضی نبودید می توانید آن را با استفاده از لیزر پاک کنید. این امر باعث می شود که هزینه ی دو برابر و درد بیشتری را تجربه کنید. به همین سبب همیشه توصیه می شود قبل از انجام هر کاری تحقیقات لازم را به عمل آورید.