اگر کمی در اطرافیان خود دقت کنید متوجه می شوید. تمام افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند با لباس های اسپرت تعبیه شده به فعالیت های ورزشی خود می پردازند. چرا که کاملا به این موضوع آگاه هستند که داشتن لباس مناسب به کیفیت و راحتی شما هنگام  ورزش کمک شایانی می کند. و نداشتن و یا مناسب نبودن لباس شما باعث پایین آمدن بازده و زمان ورزش می شود و حتی ممکن است باعث از بین رفتن اشتیاق شما برای ورزش کردن باشد. بنابراین در این مقاله به نکاتی که باید در خرید مستقیم از ترکیه دقت کنید اشاره میکنیم. تا در مدت زمان کمتری بتوانید ست لباس ورزشی مناسب تری انتخاب کنید.

نکاتی که در خرید خود باید به آن توجه کنید:

  1. نوع ورزش:توجه داشته باشید که در هنگام خرید لباس ورزشی به ورزشی که انجام می دهید نیز دقت کنید چرا که رعایت تناسب بین این دو خیلی ضرورت دارد و به نسبت فعالیتی ورزشی که دارید باید لباس را انتخاب کنید. برای مثال لباس ورزش هایی مثل کشتی ، فوتبال، شنا و یا تنیس را با هم مقایسه کنید متوجه می شوید که به خاطر تفاوت در سبک و حرکات ورزش هاست.
  2. جنس:از موارد مهم دیگری که هنگام خرید باید به آن دقت کنید جنس ست ورزشی است. هر چه لباس شما از الیاف طبیعی مانند نخ و پنبه بیشتری تشکیل شده باشد باعث می شود که شما هنگام ورزش از راحتی بیشتری برخوردار باشید. همچنین عرق شما را در هنگام ورزش جذب می کند وبدن شما را خنگ نگه می دارد و نسبت به لباس هایی از الیاف مصنوعی  کمتر باعث ایجاد بوی بد بدن می شوند.
  3. رنگ:استفاده از رنگ های شاد در ورزش به شما انرژی و انگیزه می دهد و انرژی منفی را از شما دور می کند اما گاها ممکن است که شما از رنگ های تیره استقبال بیشتری داشته باشید چرا که باعث می شود لاغر تر به نظر برسید اما به شما پیشنهاد می کنیم که از رنگ های شاد و با انرژی استفاده کنید و شاهد تفاوت آن باشید.
  4. اندازه:یک تصور غلط در عموم مردم این است که لباس های ورزشی باید گشاد و راحت باشد. اما ما به شما توصیه می کنیم که از لباس هایی فیت و مناسب اندام استفاده کنید چرا که در حین انجام حرکات ورزشی علی الخصوص بدنساری شما شاید حرکات ماهیچه هایتان و تغییرات به وجود آمده و تاثیر ورزش در فرم اندامتان می شوید و انگیزه بیشتری برای ورزش کردن می گیرید.
  5. اما نباید به حدی تنگ باشد که انعطاف نداشته باشد و مانع حرکات و محدودیت در آن بشود.
  6. توجه به فصل:هنگام خرید ست لباس ورزشی به این موضوع توجه کنید که در فصل سرد سال هستید یا گرم سال و متناسب با آن خرید کالا از ترکیه را انجام دهید. قطعا که در فصل سرد سال باید به دنبال لباس پوشیده تری باشید و بالعکس در فصل گرم سال از لباس های بازتر استفاده کنید

نحوه شستشوی لباس ورزشی:

اگر از برند های ترک خرید خود را انجام می دهید از کیفیت محصول خود مطمئن باشید و هنگام شستشو از کمی مواد شوینده ملایم به همراه نرم کننده لباس استفاده کنید و از ماشین لباس شویی استفاده نکنید. بعد از شستشوی لباس با دست آن را جلوی نور مستقیم خورشید پهن کنید تا خشک شود و به محض خشک شدن جمع کنید تا نور خورشید به آن آسیب نزند. اگرنمی توانید به محض رسیدن به منزل لباستان را بشویید آن را از ساک ورزشی خارج کنید تا مانع از بروز بوی تعفن و رشد قارچ و باکتری شوید.