اگر در منطقه ای با آب و هوای سرد و مرطوب هستید وجود چند بارانی در کمد لباس شما ضرورت دارد ولی اگر در چنین محیطی نیستید که مدام درمحیط  باد و بارانی باشید داشتن یک مدل بارانی در کمد لباستان کافی است به علاوه اگر از یک بارانی باکیفیت و برند خریداری کنید می توانید سال های سال از آن استفاده کنید بدون اینکه کوچکترین مشکلی برای بارانی شما به وجود بیاید. در بین برند های معروف دنیا برند های ترکی محبوبیت زیادی دارند هم از نظر طرح و رنگ مورد توجه و محبوب است وهم سبک های آن ها نزدیک به کشور ماست. از نظر دیگر که بسیار مهم و قابل توجه است کیفیت و مرغوب بودن پوشاک ترک است که باعث اعتبار و معروفیت برند های این کشور شده است و افراد زیادی خرید کالا از ترکیه را به دیگر کشور ها ترجیح می دهند.

انواع بارانی:

  1. بارانی ترنج: بارانی بلند یا ترنج یکی از رواج ترین نوع بارانی هاست که بلندی آن ها تا زانو و یا ساق پا هستند. این بارانی برای نواحی بارانی و مناطقی که بارندگی زیاد است بسیار مناسب است. چرا که پاهایتان را نیز خشک نگه می دارد و برای مواقعی که پیاده روی می کنید گزینه مناسبی هستند.
  2. بارانی کوتاه:بارانی کوتاه نیز کاربردی است و در بسیاری از استایل ها نمای خوبی می دهد. این بارانی را معمولا با شلوار های جین و یا چرمی می پوشند.
  3. بارانی کلاه دار یا بادگیر:این نوع بارانی ها نیز بسیار کاربردی هستند چرا که روی سر شما را نیز با کلاه  پوشش می دهند و همچنین سر آستین ها و دور کمر کش و یا بند وجود دارد که می توانید با جمع کردن آن از نفوذ باد به داخل لباس جلوگیری کنید.

ویژگی های یک بارانی مرغوب:

  1. جنس: داشتن یک پارچه مرغوب از بارانی که به خوبی آب گریز باشد و جذب خود نکند و یا در گذر زمان دوام و ماندگاری خود را از دست ندهد بسیار مهم است.بنابراین توجه داشته باشید که بارانی مد نظرتان از جنس و پارچه مطلوبی برخوردار باشد.
  2. کیفیت:کیفیت در دوخت و برش لباس خلاصه می شود مثلا برش لباس اگر اصولی و استاندارد باشد شما با پوشیدن بارانی متوجه خوش فرم بودن لباس می شوید و استایل شما را زیبا تر جلوه می دهد.همچنین دوخت باکییفیت و تمیز بسیار در دوام لباس تاثیر دارد.
  3. وجود آستر:بهتر است که بارانی که می خرید دارای آستر باشد. چرا که باعث گرم تر ماندن بدن در روز های سرد سال می شود.
  4. رنگ:انتخاب رنگ کاملا سلیقه ای است ولی بیشترین رنگ هایی که خریداری می شود رنگ های تیره مثل سرمه ای، طوسی، مشکی است. چرا که این رنگ ها علاوه بر ست شدن بهتر با دیگر لباس ها باعث جذب بیشتر نور خورشید می شود و بدن را گرم تر نگه می دارد.
  5. کلاه:داشتن لباس بارانی که کلاه داشته باشد قطعا مفید تر و کاربردی تر است. اما ترجیحا کلاه قابل جدا شدن باشد تا انعطاف بیشتری در استفاده از لباستان داشته باشید.

ویژگی هایی که  در مقاله به آن اشاره کردیم تماما درتولید برند های ترکی رعایت شده و نه تنها بارانی بلکه تمام پوشاکی که از برند های معروف و معتبر ترک هستند دارای این ویژگی ها هستند و شما باخیال راحت می توانید خرید مستقیم از ترکیه داشته باشید و لذت یک خرید با کیفیت را به خود هدیه دهید.