مصرف زعفران در روتین زندگی ایرانی ها بسیار رواج دارد چرا که زعفران علاوه بر عطر، بو و رنگ بی نظیر خود برای سلامتی بسیار مفید است و بدن را از بسیاری بیماری های عفونی ، قلبی و عروقی و عصبی دور نگه می دارد. بنابراین برای مصرف راحت تر و درست از این ادویه معطر باید از وسیله مناسب و تخصصی خودش استفاده کنیم. در گذشته برای آسیاب کردن زغفران از هاونگ استفاده می کردند. هاونگ ها از جنس سنگ بودن که به شکل کاسه و یک عدد دسته سنگی داخل آن که با چرخاندن دسته زغفران را در کف کاسه سنگی له و نرم می کرد. اما امروزه وسیله های ساده تری طراحی شده اند که می تواند جایگزین بهتری برای سابیدن زعفران و یا حتی دیگر ادویه ها مثل فلفل نیز باشد. که به آن ها زعفران ساب یا فلفل ساب می گویند. اگر قصد خرید کالا از ترکیه دارید باید بدانید که خرید این محصول نیاز به توجه به چند نکته کوچک اما ضروری دارد.

ویژگی خرید یک زعفران ساب مرغوب:

برای خرید زعفران ساب توجه کنید که حتما از مراکز و فروشگاه های برند و معروف ترکیه خرید کنید چرا که این محصول در عین سادگی نیاز به مرغوبیت دارد تا یک زعفران سابیده یک دست و بی نقص را به شما تحویل دهد و اگر از مواد و متریال مرغوب تولید نشده باشد عملکرد ضعیفی خواهد داشت.

نکته مهم دیگر توجه به عملکرد ساده و قابل فهم برای استفاده از زعفران ساب است. معمولا در کنار محفظه زعفران ساب یک دسته وجود دارد که با چرخاندن آن تیغه و اهرم داخل محفظه به حرکت در می آید و باعث ساییده شدن زغفران درون آن می شود.

در آخرهنگام خرید مستقیم از ترکیه توجه داشته باشید که بهتر است محفظه زعفران ساب شفاف باشد تا میزان زعفران موجود در آن مشخص باشد و همچنین دارای درب محکم باشد تا زعفران اضافی که در آن باقی می ماند در طول زمان عطر و بوی خود را از دست ندهد.