آینه و شمعدان در خانه تمام ایرانی ها یافت می شود چرا که از قدیم رسم بوده است که برای خرید عقد اولین چیزی که خریداری می شود قرآن و آینه و شمعدان باشد. چرا که در آیین ما آینه مظهر و نشانه روشنی است و شمعدان ها مظهر گرما و شور در زندگی بنابراین خرید این دو برای سفره عقد جزو اولین هاست. در فرهنگ ایرانی ها آینه را در بالای سفره عقد قرار می دهند تا عروس و داماد در هنگام جاری شدن خطبه هم دیگر را ببینند و به عقیده و افسانه ها دلشان به هم گره بخورد و شمع های دو طرف آینه به این عشق گرما ببخشند. رعایت یکسری رسم و رسوم در دل انسان جوانه اصالت و شور و هیجان دارد بنابراین در لیست خرید کالا از ترکیه می توانید آینه شمعدان را نیز بگنجانید و از این رسم نیک پیروی کنید.

ویژگی های مورد توجه هنگام خرید:

توجه به کاربرد آینه و شمعدان: هنگام خرید باید در نظر داشته باشید که شما فقط برای چند ساعت در مجلس عقدتان از آینه و شمعدان استفاده می کنید و باید آن را متناسب با کاربرد مد نظرتان که در منزل به کار می برید خرید کنید. برای مثال  باید تصمیم بگیرید که آن را به عنوان آینه کنسول استفاده می کنید یا فضای کافی دارید و جداگانه در گوشه خانه قرار می دهید.

توجه به اندازه: توجه به اندازه آن هنگام خرید مستقیم از ترکیه مهم است. اگر شما از سایت های آنلاین شاپ مانند سپاس مال خریداری می کنید توجه کنید که اندازه های آن را مورد بررسی قرار دهید.

توجه به طرح: آینه و شمعدان ها طرح های متنوعی دارند شما متناسب با سبک خانه و سلیقتان خرید کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

توجه به جنس: توجه به متریال آینه و شمعدان بسیار مهم است چرا که در قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. بنابراین اگر بودجه مشخصی را در نظر گرفته اید حتما به جنس آینه و شمعدان هنگام خرید دقت کنید.