از تزریق ژل در نقاط زیادی از صورت می توان بهره برد اما تزریق ژل لب یکی از مهم ترین کاربردهای این روش محسوب می شود . تزریق ژل لب یکی از متدهای زیبایی غیر جراحی است که امروزه به دلیل ایمن بودن و حداقل عوارض ناشی از انجام ، طرفداران بسیاری در سراسر جهان  مخصوصا ایران پیدا کرده است . تعدادی از پرکننده های مختلف پوستی وجود دارد که به لب ها و اطراف دهان تزریق می شود اما به نظر می رسد که محبوب ترین آن ها شامل موادی به نام اسید هیالورونیک که ماده‌ای قندی به حساب می آید و یکی از اجزای تشکیل دهنده‌ی بافت پوست ما است و می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب ذخیره کند.

از آنجا که اسید هیالورونیک (HA) دائمی نیست، درمانگر شما می تواند یک آنزیم پاک کننده به نام هیالورونیداز را تزریق کند تا در کمتر از 1 ساعت این ماده در داخل پوست از بین برود بنابراین اگر اولین بار است که قصد دارید عمل تزریق ژل لب را انجام دهید بهتر است از این ماده استفاده کنید تا در صورتی که نتیجه مورد رضایت شما نبود راه برگشت آسانی داشته باشید .


چون مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد بنابراین باعث بروز حساسیت و آلرژی نمی شود و هیچ گونه عوارضی برای لب و بدن به همراه ندارد و فقط حالتی ترمیمی و احیاء دارد و لب ها حالت طبیعی و عادی خود را حفظ میکنند و فقط تغییر در حجم و فرم لب صورت میگیرد . هم چنین تزریق از طریق ژل دوره نقاهت ندارد و بعد از انجام آن به راحتی می توان به کارهای روزانه با اندکی مراقبت های جزیی بازگردید ضمن اینکه نتیجه ی تزریق هم در همان ساعات اولیه بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد که لب ها خوش فرم تر و حجیم تر نسبت به قبل شده اند اما برای مشاهده ی نتیجه ی اصلی بهتر است یک الی دو هفته منتظر بمانید  

بروز ناراحتی های خفیف : این ناراحتی ها بسیار طبیعی میباشد و به خاطر تزریق سوزنی است که در لب انجام شده است.

کبودی : کبودی یکی از عوارض شایع تزریق ژل لب است و معمولا تا ۷ روز طول می کشد تا به طور طبیعی بهبود پیدا کند البته ذکر این نکته لازم است که این مدت زمان بستگی به خصوصیات فرد دارد و ممکن است این زمان کوتاه تر شود .

قرمز شدن : قرمز شدن پوست برای هر بیمار متفاوت است اما معمولا ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق این قرمزی ها از بین خواهد رفت .

ورم پوست : ورم , سوزش و قرمزی در ناحیه ای که سوزن تزریق شده است کاملا طبیعی میباشد و این ورم بدون نیاز به دخالت از بین میرود .