ترکیه، هجدهمین بازار بزرگ تجارت الکترونیک با درآمد 16 میلیارد دلاری در سال 2021 است. که این کشور را بالاتر از سوئد و پس از هلند قرار می دهد. با افزایش 38 درصدی بازار تجارت الکترونیک، ترکیه به نرخ رشد جهانی 29 درصدی در سال 2021 کمک کرد. درآمدهای تجارت الکترونیک همچنان در حال افزایش است.


بهترین محصولات وارداتی از ترکیه


همه ما می دانیم که ترکیه یک کشور صنعتی است، بنابراین اکثر کشورها از آن واردات انجام می دهند، بنابراین تصمیم گرفتیم بهترین محصولات را برای واردات از ترکیه جمع آوری کنیم که عبارتند از:

صنایع غذایی

صنایع نساجی به ویژه محصولات چرمی ساخت ترکیه

صنایع کشاورزی

صنایع غذایی

کفش راحت و باکیفیت

ابزار فناوری و اطلاعات

مواد پاک کننده

لوازم آرایشی

محصولات برق و کابل

صنعت ابزار مدرسه


پرفروش ترین محصولات در ترکیه


لباس ترکی: اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است، مخصوصاً پوشاک زنانه و عباها.

اجناس خانگی: از جمله محصولاتی است که به بازار مصر و عرب هجوم آورد و با استقبال زیادی مواجه شد و تقاضای زیادی پیدا کرد.

اثاثیه ترکی: این محصولات ترکیه ای به صورت عمده به دلیل تنوع طرح و کیفیت بالا متمایز می شوند، بنابراین توانسته اند ارزش خود را در بسیاری از کشورها ثابت کنند.

صابون ترکی: یکی از محصولاتی است که افراد زیادی به دلیل ویژگی های بالا و حفظ پوست برای خرید آن مراجعه می کنند.
نحوه خرید از ترکیه


در ابتدا باید توجه داشته باشم که داشتن مبلغ مالی هر چقدر هم که باشد دلیل موفقیت هیچ پروژه یا ایده ای نخواهد بود، اما رعایت اصول صحیح و داشتن تجربه کافی دلیل بزرگی برای موفقیت است. بنابراین، برای این که بتوانید انواع کالاها را از ترکیه خریداری کنید، باید مراحلی را طی کنید که عبارتند از:

 نوع محصولی را که می خواهید از ترکیه وارد کنید انتخاب کنید

امکان سنجی کافی محصول را انجام دهید، تجربیات گذشته واردکنندگان در کشور را بشنوید و تحقیق کنید.

 با شرکت صادرکننده یا توزیع کنندگان در ترکیه چه در سفر یا آنلاین تماس بگیرید و قیمت ها و مشخصات محصول موجود را درخواست کنید.

 در صورت پسندیدن مشخصات و موافقت با قیمت ها، قبل از خرید، در مورد نحوه ارسال و تمامی جزئیات ممکن به توافق برسید.

موافقت کنید که کالای ارسالی همان کالایی باشد که مشخصات آن بدون تغییر، ارسال شده است و این در بند قرارداد قید شده است.

 مهمترین نکته در فرآیند نحوه واردات محصولات از ترکیه، درخواست یک نمونه کوچک یا خرید مقدار کمی از محصول برای اطمینان از مطابقت مشخصات با داده های ارسالی است.

 یک بند در قرارداد ذکر کنید که نحوه پرداخت را توضیح می دهد، چه از طریق یکی از طرفین شما که در ترکیه حضور دارند، چه از طریق حواله بانکی یا هر روش دیگر توافق کنید.

 فروش کالای خریداری شده را آزمایش کنید و اگر متوجه شدید تقاضای زیادی از سوی مصرف کنندگان وجود دارد، مقدار بیشتری از همان کالا سفارش دهید.

بازار عمده فروشی در ترکیه

برخی از مردم ممکن است متوجه شوند که قیمت کالاها در بازارهای مدرن استانبول گرانتر است و از آنجایی که استانبول یکی از متنوع ترین شهرهای توریستی ترکیه است. دارای بهترین و ارزان ترین بازارهای عمده فروشی است. این بازارها در زمینه فروش، طراحی و صادرات بهترین و لوکس ترین محصولات ترکیه از جمله پوشاک، منسوجات و برخی کالاها با قیمت عمده تخصص دارند.


چگونگی تامین کالا از ترکیه


سه روش وجود دارد که هر کدام از نظر هزینه، دقت و سرعت با دیگری متفاوت است که در زیر هر روش را به طور جداگانه بررسی می کنیم:


سفر به ترکیه:


با سفر به ترکیه، شما توانایی بازدید از بیشترین تعداد شرکت ها و بازارها0 را دارید. بنابراین می توانید بین محصولات مختلف از نظر قیمت، طرح و سطح کیفی تضاد ایجاد کنید و در نهایت از منبع عرضه که بهترین قیمت را به شما می دهد، مناسب ترین کالاها را برای بازار هدف خود انتخاب کنید. اما آنچه در مورد روش واردات از ترکیه از طریق مسافرت گرفته می شود این است که در بین تمامی روش های واردات از ترکیه، گران ترین و زمانبرترین روش است. 


واردات از ترکیه از طریق اینترنت:


واردات از ترکیه از طریق اینترنت، رایج و با کمترین هزینه است. اما باید دقت کرد که از تامین کنندگان عمده فروشی ترکیه با رتبه بندی بالا توسط خریداران، خریداری شود. به نظر می رسد خرید کالا به صورت آنلاین سودآور و راحت است. اما واضح است که این دقیقاً در صورتی است که تامین کننده نسبت به وظایف خود با وجدان باشد و همچنین از مشتریان قدردانی کند. فروشگاه های اینترنتی معتبر و با تجربه ای هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.


واردات از طریق واسطه:


به این روش واردات، به نفع دیگران می گویند و این روش منوط به این است که یکی از شرکت های وارداتی و صادراتی که به طور خاص در زمینه واردات از ترکیه فعالیت می کنند، را انتخاب کنید تا آنچه را که شما نیاز دارید، خریداری کند. اما در ازای آن خدمات، پولی را پرداخت خواهید کرد و مبالغ پرداختی اغلب درصدی از کل قیمت است و این البته حاشیه سود شما را کاهش می دهد.

از بین روش های ذکر شده، خرید کالا از ترکیه از طریق اینترنت بهترین و مناسب ترین روش است. فروشگاه اینترنتی سپاس مال می تواند به شما در این زمینه خدمات تضمینی و باکیفیتی را ارائه دهد.