پنکه ها به انواع پنکه بدون پره، پایه دار بلند، رومیزی، رطوبت ساز، سقفی و دیواری تقسیم می شوند. با خرید مستقیم از ترکیه می توانید انتخاب خود را از میان انواع مختلف پنکه انجام دهید و صاحب مدلی از پنکه شوید که آن را میپسندید. در ادامه به معرفی چند مدل از انواع پنکه میپردازیم.

پنکه ایستاده: پنکه های پایه بلند و پایه کوتاه یا همان رومیزی در دسته ی پنکه های ایستاده قرار میگیرند. این پنکه ها را میتوان به راحتی جابه جا کرد و در جای مورد نظر خود قرار داد. این نوع پنکه ها تک فاز هستند.

پنکه دیواری: این پنکه ها مشابه با پنکه های ایستاده میباشند با این تفاوت که در جای خود ثابت هستند و امکان جابه جایی وجود ندارد. این پنکه برای اینکه در سطح فضایی را اشغال نکند و همچنین از دسترس کودکان دور باشد گزینه ی مناسبی خواهد بود.

پنکه سقفی: این پنکه ها از نظر تعداد پره با یکدیگر تفاوت دارند. انواع آنها شامل پنکه های سه پره، چهار و شش پره می باشد. این نوع پنکه ها به صورت تک فاز هستند.

نکات مهم قبل از خرید پنکه 

  1. داشتن کنترل: امروزه برای راحتی کار از وسایلی استفاده می شود که بتوان از راه دور آنها را کنترل کرد. بهتر است پنکه دارای کنترل باشد تا استفاده از آن راحت تر باشد.
  2. چرخش پنکه: هر پنکه ای که چرخش آن در چهار جهت بالا پایین چپ و راست باشد هوا را بصورت یکنواخت پخش میکند و مطمئناً انتخاب مناسب تری خواهد بود.
  3. سایز پنکه: شما با توجه به فضایی که دارید و برای خنک کردن آن میخواهید از پنکه استفاده کنید باید اندازه پنکه خود را انتخاب کنید؛ پس هر چه فضا بزرگتر باشد اندازه پنکه هم باید بزرگتر باشد.
  4. سهولت در تمیز کاری: بخاطر اینکه ذرات گرد و خاک برخورد زیاد با پنکه دارند باعث میشود پنکه زیاد کثیف شود و لازم است به دفعات زیاد آن را تمیز کنیم؛ پس بهتر است موقع خرید پنکه ای را خریداری کنیم که به راحتی بتوان گرد و غبار را از روی آن زدود و آن را تمیز کرد. با خرید کالا از ترکیه و خرید پنکه زیبایی و جذابیت را به خانه ی خود دعوت کنیم.