انواع اتوها مثل اتو بخار، اتو خشک، اتو بخار با مخزن مجزا، اتو بخار با مخزن بخارگر.

ویژگی ها و قابلیت های اتو

ویژگی های اتو به میزان قدرت و سختی کف اتو و جنس کف اتو بستگی دارد. با خرید مستقیم از ترکیه میتوان به اتویی با بهترین ویژگی دست پیدا کرد.

 1. سوئیچ تنظیم حرارت: با این سوئیچ، میزان درجه حرارت لازم برای اتو کردن لباس ها را میتوان تنظیم کرد.
 2. پنجره نشان گر سطح آب: مقدار آب موجود را نشان میدهد.
 3. خاموش کن اتوماتیک: در صورتی که اتو بلا استفاده داخل برق بماند به صورت خودکار اتو خاموش شده تا از آتش سوزی و مصرف انرژی جلوگیری شود.
 4. مخزن های متحرک: بعضی از اتوها برای راحتی کار جهت پر کردن مخزن، بصورت متحرک هستند.
 5. سیستم ضد چکه: برای جلوگیری از ریختن آب اضافه بر روی لباس است.
 6. چراغ نشانگر: این چراغ زمان استفاده از اتو را مشخص می¬کند بصورتی که هرگاه دمای اتو مناسب شد با نگاه کردن به چراغ می¬توان تشخیص دادکه آماده استفاده هست یا نه

نکات مهم خرید اتو

 1. جنس و طراحی: یکی از مهم ترین چیزهایی که باید هنگام خرید به آن توجه کرد جنس کف اتو می باشد. جنس های مختلفی موجود می باشد از جمله تیتانیوم، سرامیک و استیل که از هر کدام جهت کار خاص استفاده می شود. در مورد طراحی اتوها هر چه کف اتو پهن تر باشد استفاده از آن راحت تر است.
 2. توان مصرفی: این معیار توان دستگاه را نشان میدهدکه با مشخص بودن توان اتو کارایی آن مشخص خواهد شد، هر چه توان دستگاه بالاتر باشد زمان آماده شدن آن برای استفاده کمتر خواهد شد.
 3. وزن مناسب اتوبخار: وزن اتو بخار باید متناسب با قدرت و زور فرد استفاده کننده باشد اگر خیلی سبک باشد چین و چروک لباس ها را از بین نمی برد و اگر هم سنگین باشد به راحتی روی لباس حرکت نمیکند لباس را خراب می کند و باعث خستگی شخص میشود.
 4. ظرفیت مخزن آب: ظرفیت مخزن آب باید به اندازه ای باشد که لازم نباشد مدام آن را پرکنید.
 5. طول سیم اتو بخار: هر چه اندازه طول سیم اتو بخار بزرگتر باشد به راحتی میتوان از آن استفاده نمود و جای مانور بیشتری خواهد داشت. با خرید کالا از ترکیه، از پوشیدن لباسی شیک و بدون چروک لذت ببرید.