شاید در نگاه اول خرید برس یک کار ساده و معمول به حساب بیاید ولی بعد از خواندن این مقاله قطعا نظرتان عوض خواهد شد و در انتخاب برس دقت بیشتری خواهید کرد. در این مقاله درباره جنس برس ابعاد و انواع مختلف آن و تناسب آن با انواع مو صحبت می کنیم. شما اگر بخواهید به صورت آنلاین از سایت ها مثل سپاس مال که خرید کالا از ترکیه دارند خرید کنید به این اطلاعات احتیاج دارید.

نکات مورد توجه هنگام خرید برس:

  1. توجه به جنس دندانه ها: ترجیحا جنس دندانه ها را از نایلون انتخاب کنید نه از پلاستیک چرا که انعطاف بیشتری دارند و درهنگام شانه زدن موها آسیب کمتری به مو وارد می کند.
  2. توجه به دسته برس: توجه داشته باشید که دسته برس برای بهتر نگه داشتن برس ها به شما کمک می کند که بهترین نوع آن دسته های ارگونومیک هستند. سر هر دندانه باید گرد باشد که هنگام شانه زدن نوک دندانه ها به پوست سر آسیب وارد نکند.
  3. فاصله بین دندانه ها: توجه داشته باشید که نباید دندانه های برس فاصله بسیار کمی داشته باشد مخصوصا برای افرادی که موهای فر دارند باید فاصله بین دندانه ها از حالت طبیعی و نرمال بیشتر باشد تا باعث ایجاد وز در موها نکند.
  4. انتخاب بر حسب اندازه موها: برس های با سطح بیضی برای موهای پرپشت  و موهای ضخیم مناسب است. برس های مربعی و پهن برای موهای بلند ولخت مناسب اند.برس گرد برای موهای کوتاه و یا خیلی فر مناسب است البته برای موهای متوسط و بلند نیز استفاده میشود ولی ایجاد حالت وموج در موها می کند.
  5. استفاده از برس چوبی: اگر از برس چوبی استفاده کنید می توانید به حد بسیار چشم گیری از بروز موخوره و وز در موهای خود جلوگیری کنید.

چند نکته مهم:

موهای خیس را هرگز شانه نزنید چون موها در این حالت بسیار مستعد آسیب و ریزش هستند. روزانه بیش از 2 تا 3 بار شانه نکنید چرا تا این حد به ماساژکف سر و خونرسانی مو  و در نتیجه رشد بهتر موها کمک  میکند. ولی بیشتراز آن در طولانی مدت باعث ایجاد آسیب و قطعه قطعه شدن ساقه مو می شود.موها را به سمت عقب سرتان شانه نزنید به ریشه ها فشار و آسیب وارد می شود. اگر شما طی خواندن این مقاله برس مناسب موهای خود را شناختید میتوانید خرید مستقیم از ترکیه و بهترین برند های روز دنیا که از بهترین کیفیت نیز برخوردارند داشته باشید.