استفاده از مکمل بدنسازی بدون اطلاعات کافی خطرناک است.با تمرین و ورزش کردن می‌توان عضله سازی کرد. مصرف مکمل‌های عضله سازی روند افزایش حجم عضلات را تسریع می‌کند. اما استفاده از مکمل‌ بدنسازی  برای همه افراد توصیه نمی‌شود.


خیلی از افراد با رعایت یک رژیم غذایی مناسب می‌توانند چربی سوزی کنند و به کمک تمرینات هوازی بدن خود را برای انجام حرکات قدرتی جهت عضله سازی آماده سازند.

ناگفته نماند عضلاتی که با تمرین در مدت زمان طولانی ساخته می‌شوند. کمتر در معرض نابود کردن بدن هستند. اما چگونه از مکمل بدنسازی استفاده کنیم؟ تا از بدن خوش فرم و عضله‌ای برخوردار شویم.

عضلاتی که با نابودی چربی‌های اضافی بدن ساخته می‌شوند. مکمل‌ های بدنسازی با افزایش کاهش چربی‌های اضافی روند عضله سازی را افزایش می‌دهند.

اگر ورزشکار حرفه ای هستید و می‌خواهید به طور اصولی عضله سازی کنید استفاده از مکمل‌ بدنسازی به شما کمک می‌کند زودتر به هدف خود برسید.


چکونه مکمل های بدنسازی را استفاده کنیم

زنان به دلیل بافت نرم و انعطاف پذیر عضله سازی  سخت تری نسبت به آقایان دارند . با توجه به اینکه شکل گیری عضلات وابسته به ترشح هورمون مردانه تستوسترون، انسولین، سایز بدن و سن است.

هورمون‌های عضله سازی در مکمل‌های بدنسازی هم موجود هستند.


این هورمون‌ها سنتز و تجزیه پروتین در عضلات را افزایش می‌دهند. هورمون‌های آنابولیک را تحریک می‌کنند.

توده رشد عضلانی شدن بدن را افزایش می‌دهند. بدن مردان بیشتر از زنان تستوسترون تولید می کند و همین امر سبب می شود که توده عضلانی آنها قوی تر از توده عضلانی زنان باشد.


در کنار مکمل‌ عضله سازی، تداوم تمرین‌های مقاومتی و ورزش‌های مناسب سبب می‌شوند تا فیبرهای موجود در عضلات آسیب ببینند.

در نتیجه  بدن برای ترمیم این فیبرها بر عضلات تمرکز می‌کند و همین امر سبب افزایش سایز عضلات می‌شود. این روند در بدنسازی هیپروتروفی عضلانی نامیده می‌شود. در این زمان استفاده از مکمل‌های بدنسازی روند افزایش حجم عضلات را تسریع می‌بخشد.


استفاده از مکمل های عضله سازی


رژیم غذایی متعادل و سالم به بدن کمک می‌کند تا تناسب خود را حفظ کند. میزان پروتین مصرفی در عضله سازی بسیار مهم است. رژیم غذایی درست و مناسب به بدن کمک می‌کند تا سلامتی خود را حفظ کند. حفظ سلامتی نکته بسیار مهمی است که در طول تمرینات بدنسازی و ورزش برای عضله سازی باید مورد توجه باشد.


علاوه بر رژیم غذایی سالم، ورزشکاران باید از مکمل بدنسازی برای عضله سازی استفاده کنند. مکمل بدنسازی برای عضله سازی گزینه‌ای مناسب برای تامین مواد مورد نیاز عضلات در طول تمرین و ریکاوری است.