یک خانه ایرانی بدون قوری را می توانید تصور کنید قطعا جواب این سوال منفی است. چرا که وجود قوری نشان از چای دارد و همه بر این حقیقت واقف هستیم که اصلی ترین نوشیدنی در خانه هر ایرانی چای است و حتی هنگام خرید جهیزیه قوری از اولین اقلامی است که مورد جست و جو و خریداری قرار می گیرد. بنابراین توجه به قوری و نکات مربوط به انتخاب آن برای خرید کالا از ترکیه اهمیت ویژه ای دارد. پیشنهاد ما به شما خرید قوری از طریق آنلاین شاپ های ترک است مانند سایت معتبر سپاس مال که می توانید به راحتی و صرف هزینه کمتر از آن خرید کنید. در ادامه این مطلب به نکات جزئی تری می پردازیم.امیدوارم که مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

قوری ها از چه جنسی تولید می شوند:

از پر طرفدارترین متریال برای ساخت قوری ها سرامیک است. قوری های سرامیکی برای دم کردن یک چای خوش طعم و خوش رنگ بی نقص ترین هستند و در بین دیگر جنس ها از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار هستند. ولی قوری های چینی، شیشه ای، فلزی(مسی و استیل و...) نیز موجود هستند و شما می توانید مطابق با سلیقه خود خریداری کنید اما پیشنهاد ما به شما قوری های سرامیکی هستند و در ردیف دوم قوری های شیشه ای چرا که قوری های شیشه ای از لحاظ بهداشت و زیبایی، و مشخص بودن رنگ چای مورد توجه کاربران قرار گرفته اند و در جایگاه دوم برای محبوبیت خرید قوری هستند.

نکات قابل توجه هنگام خرید:

در هنگام خرید به گنجایش قوری توجه کنید و متناسب با مقدار مصرف چای و تعداد نفرات اندازه آن را انتخاب کنید. در قدم بعدی به اندازه درب آن  برای شست و شوی آسان تر و شکل لوله قوری برای سهولت در سرو چای توجه کنید. هرگز هنگام خرید مستقیم از ترکیه به دنبال جنس گران یا خیلی ارزان نروید چرا که هر ارزانی بی دلیل نیست و هر گرانی نشانه کیفیت نیست. بنابراین هنگام خرید فقط به دنبال فروشگاه معتبر و برند های معروف باشید و با قیمت مناسب و کیفیت مناسب قوری خود را تهیه کنید.