باید توجه داشت که شما چه یخچالی و برای کجا نیاز دارید و با توجه به نیاز خود، یخچال مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید. مدل های زیادی از یخچال در بازار موجود می باشد؛ که هر کدام دارای کیفیت و مصرف انرژی متفاوتی هستند. 

انواع یخچال

انواع یخچال های موجود در بازار شامل: یخچال و فریزر دو قلو، یخچال های هتلی، یخچال های دو درب، ساید بای ساید و یخچال فریزرهای سه درب هستند. با خرید مستقیم از ترکیه میتوان یخچال مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

یخچال با برند کشور ترکیه

از برندهای معروف یخچال کشور ترکیه میتوان به آرچلیک، بکو، وستل، کاراجا و مادام کوکو اشاره کرد.

تناسب کیفیت با قیمت 

از مهمترین نکات خرید یخچال که به راحتی میتوان کیفیت آن را تشخیص داد، قیمت آن میباشد. یخچال یکی از معدود وسایلی است که هرچه هزینه ی بیشتری شود؛ یخچالی با آپشن های بیشتر و مصرف انرژی کمتری دریافت خواهد شد. در صورت خرید یخچالی با کیفیت پایین، هزینه ی تعمیر مسائل و مشکلاتی که بعد از خرید به وجود می آید از هزینه ی اولیه ی خرید یخچال بیشتر خواهد شد. 

نکات انتخاب یخچال

  1. موتور: موتور یخچال کار تولید سرما را به عهده دارد. موتور یخچال گرانقیمت ترین وسیله در تولید یخچال است و خرابی آن بار مالی زیادی را به همراه خواهد داشت.
  2. مصرف انرژی: برای اینکه میزان هزینه ای که برای خرید یخچال صرف می کنید، انتخاب شما بهتر و سودمندتر باشد؛ باید توجه داشت از لحاظ برچسب انرزی A+، A++ و بالاتر باشد. هرچه بار مثبت بالاتر باشد مصرف انرژی، کمتر خواهد بود.
  3. گنجایش و ظرفیت: اندازه ی یخچال فریزر به عواملی مانند اندازه ی آشپزخانه، نوع کاربرد و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد.
  4. نمایشگر یخچال: نمایشگر یخچال هم از مواردی است که در خرید یخچال باید مد نظر قرار داد زیرا نمایشگر در صورت بروز مشکل هشدار می دهد.
  5. برفک زدایی یخچال: مورد بعدی که باید موقع خرید به آن توجه داشت برفک زدایی و تصفیه هوای داخل یخچال میباشد که در سالم نگه داشتن یخچال بسیار مهم است. با خرید کالا از ترکیه ، نکات انتخاب یخچالی مناسب را برای خانواده ی خود، مد نظر داشته باشید.