1. سیستم محافظ حرارتی و خنک کننده: هر چرخ گوشت باید دارای محافظ حرارتی باشد تا در زمان استفاده از چرخ گوشت و داغ شدن دستگاه، بصورت خودکار دستگاه را خاموش کرده و تا خنک شدن کامل آن اجازه روشن شدن را به ما ندهد.
  2. دکمه برگشت: دستگاه چرخ گوشتی باید دارای دکمه برگشت بوده تا موقع استفاده اگر گوشت داخل دستگاه باقی ماند، قبل از باز کردن آن بتوان آنها را بیرون کشید.
  3. جنس تیغه: یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب چرخ گوشت تیغه آن میباشد هنگام خرید باید توجه داشت که تیغه آن از جنس خوب باشد که زود فرسوده نشود و یا نیاز به تیز کردن پیدا نکند.
  4. قدرت موتور: باید موقع خرید به قدرت دستگاه توجه داشت که البته براساس نیاز آن را انتخاب کنیم اگر شخصی به صورت روزانه نیاز به چرخ کردن گوشت زیادی داشته باشد باید حتماً دستگاه با قدرت بالا خریداری نماید تا زمان فرسوده شدن آن سریع نباشد.
  5. لوازم جانبی: وقتی دستگاه چرخ گوشت لوازم جانبی بیشتری داشته باشد، موارد استفاده از آن بیشتر می شود و مصرف کننده راحت تر است. لوازم جانبی شامل: تیغه های مختلف، سری سوسیس ساز و سری کبه ساز که از جنس های پلاستیک و استیل می باشند، هستند. با خرید مستقیم از ترکیه و خرید چرخ گوشت میتوان این وسیله را به عنوان جهیزیه، به فرزند خود هدیه دهیم.

نکات هنگام استفاده از چرخ گوشت

  1. موقع چرخ کردن تا جایی که ممکن است رگ ها و ماهیچه های گوشت گرفته شوند تا به دستگاه فشار وارد نشود.
  2. سعی کنید گوشت را به تکه های کوچک خرد کرده تا چرخ گوشت به راحتی بتواند آنها را چرخ کند.
  3. بعد از چرخ کردن سعی شود هر چه زودتر قطعات در گیر را تمیز تا از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری شود.
  4. در صورت عدم وجود محافظ حرارتی باید مواظب بود تا قبل از داغ شدن دستگاه آن را خاموش کنید که دچار صدمه نشود.
  5. پس از سه ماه استفاده از تیغه ها، برای تیز کردن آن ها اقدام نماید. با خرید کالا از ترکیه، وسیله ای با کیفیت و به دور از نگرانی خریداری کنید.