1. قطع کن اتوماتیک: در یک چای ساز خوب، کتری آن باید دارای قطع کن خودکار باشد که به محض جوش آمدن قطع شود و آب را به حالت گرم نگه دارد
  2. نشانگر میزان آب: کتری های چای ساز در قسمتی از بدنه خود باید قسمت شفافی داشته باشند تا فرد مصرف کننده هر موقع نیاز شد از مقدار آب داخل کتری مطلع شود.
  3. جنس: باید توجه داشت چای سازی که خریداری میکنید از جنس مرغوب باشد. اگر جنس آن از لاستیک است نباید باعث طعم دار شدن چای شود اگر استیل است نباید بعد از مدتی زنگ بزند جنس های شیشه ای در اوایل ظاهر مناسبی دارند که بعد از مدتی استفاده، جرم می گیرد و ظاهر زیبای خود را از دست میدهند.
  4. فیلتر: چای سازی خوب است که هم فیلتر آب هم فیلتر چای داشته باشد تا چای و آب را صاف کند.
  5. ظرفیت: باید با توجه به تعداد نفرات خانواده ظرفیت چای ساز خود را انتخاب کنید. با خرید مستقیم از ترکیه میتوانید طعم واقعی چای را حس کنید.

نکات مهم زمان استفاده از چای ساز برقی

  1. سعی کنید از آب های بدون املاح استفاده کنید تا از رسوب و جرم گرفتن جلوگیری شود در صورت امکان از آب معدنی استفاده کنید تا دوام و طول عمر دستگاه شما بیشتر شود.
  2. هنگام آب ریختن داخل کتری ابتدا آن را از روی استند برداشته و سپس به داخل آن آب بریزید به-این صورت از ریختن آب بر روی استند جلوگیری میشود.
  3. بعد از هر بار استفاده کتری و قوری را بشویید تا از لکه زدن و رسوب گرفتن جلوگیری شود.
  4. برای وسایل برقی خود سعی کنید محافظ برق نصب کنید تا در صورت نوسان برق به آنها آسیبی وارد نشود که چای ساز برقی هم از این قاعده مستثنی نیست.
  5. موقعی که دستگاه را خاموش می کنید سیم آن را دور آن نپیچید چون احتمال ذوب شدن سیم وجود دارد. با خرید کالا از ترکیه و هدیه دادن به دیگران، آنها را از انتخاب خود شگفت زده کنیم.