1. اندازه و توان حرارتی شعله های اجاق گاز:بعضی از اجاق گازها دارای شعله های یکسانی هستند که کار آشپزی را کمی سخت می کند ولی بیشتر اجاق گازها اندازه ی شعله های آنها متفاوت است که حق انتخاب را به مصرف کننده میدهد که با توجه به حرارت مورد نیاز، شعله خود را انتخاب کند.
  2. جنس اجاق گاز:موقع انتخاب اجاق گاز باید جنس آن حتماً مد نظر باشد. اجاق گازها بر سه نوع اند: نوع اول از جنس فولاد ضد زنگ است. دیگری، از جنس شیشه و نوع آخر ترکیبی از شیشه و فولاد است که مزایای دو نوع قبلی را شامل می شود. با خرید کالا از ترکیه میتوان اجاق گازی را انتخاب کرد که با سایر وسایل آشپزخانه همخوانی و هماهنگی داشته باشد و دکوراسیون آشپزخانه را زیبا جلوه دهد.
  3. کیفیت اجاق گاز: همیشه موقع انتخاب اجاق گاز کیفیت آن را باید در نظر بگیریم و اجاق گازی که از لحاظ مصرف انرژی و معتبر بودن برند، مورد تأیید می باشد را خریداری کنید.
  4. ایمنی اجاق گاز: در نظر داشته باشید در کنار همه ی موارد گفته شده از همه مهم تر ایمنی وسایل گاز سوز می باشد. سعی کنید از اجاق گازهایی استفاده کنید که دارای فندک و ترموکوبل باشند تا اگر به هر دلیلی شعله خاموش شد جریان گاز را قطع کرده و از تجمع گاز در خانه و ایجاد حادثه جلوگیری کند، با خرید مستقیم از ترکیه ایمنی و کیفیت را به منازل خود ببرید.

نکات مهم مورد توجه در راه اندازی و نگهداری اجاق گاز

  1. قبل از روشن کردن اجاق گاز مطمئن شوید که جایی از اجاق گاز یا شیلنگ گاز نشتی نداشته باشد.
  2. از شیلنگ های استاندارد جهت وصل کردن گاز استفاده نمایید.
  3. طول شیلنگ را زیاد بلند انتخاب نکنید.
  4. در صورت بروز مشکلات فنی از تعمیرکار استفاده کنید و شخصاً از تعمیر و دست کاری کردن اجاق گاز بپرهیزید.
  5. هنگام شست و شو از وسایل ضخیم استفاده نکنید و بعد از تمیز کاری فوراً آن را با دستمال نرم خشک کنید.