1. ظرفیت سرخ کن: یکی از مواردی که باید در خرید سرخ کن مد نظر داشت ظرفیت آن است که با توجه به تعداد نفرات خانواده و نوع غذاهایی که قرار است سرخ شود، ظرفیت آن را باید انتخاب کرد. بهتر است تعداد نفرات و مقدار غذا با ظرفیت سرخ کن متناسب باشد. اگرظرفیت سرخ کن از تعداد نفرات و مقدار غذا بیشتر باشد باید مقدار زیادی روغن مصرف شود.
  2. ایمنی سرخ کن: همه دستگاه های برقی و گازی خطراتی دارند؛ سرخ کن هم خطرات خاص خودش را دارد. به دلیل اینکه روغن داخل سرخ کن داغ است، بسیار خطرناک می باشد؛ بنابراین باید سنسور حساس به دما داشته باشد تا در صورت بالا رفتن دما از حد تعریف شده برای سرخ کن، دستگاه خاموش شود.
  3. شست وشوی آسان: تمیز کردن سرخ کن ها کار ساده ای نیس بخاطر اینکه با چربی ها سروکاردارند پس باید سرخ کنی را انتخاب کرد که شست وشوی آن راحت باشد و خیلی سریع تمیز شود و روغن ها از روی سطح آن زدوده شوند.
  4. فیلتر: سرخ کنی را باید انتخاب کرد که فیلتر آن قابل تعویض باشد. با خرید مستقیم از ترکیه غذاهای سرخ کردنی را بدون ضرر رساندن به بدن و با خیالی آسوده میل کنید.

نکات ایمنی در زمان استفاده از سرخ کن

  1. مکان استفاده از سرخ کن را جایی انتخاب کنید که اطراف آن امکان آتش سوزی وجود نداشته باشد.
  2. بعد از اینکه کار سرخ کردن تمام شد دستگاه را از برق بکشید.
  3. موقع بیرون آوردن سبد از داخل سرخ کن از انبر مخصوص استفاده کنید تا به دستان شما آسیبی وارد نشود.
  4. در حین کار اگر نیاز شد دست به دستگاه بزنید حتماً از دستکش و یا پارچه نسوز استفاده کنید.
  5. تا موقعی که کار سرخ کردن تمام نشده دستگاه را جابه جا نکنید.
  6. از رسیدن آب یا رطوبت به قسمت های برقی جلوگیری کنید تا از آتش سوزی و اتصالات جلوگیری شود. با خرید کالا از ترکیه راحتی انجام کار و سرخ کردن را با دستگاه سرخ کن امتحان کنید.