1. تنوع لوازم جانبی: دستگاه گوشت کوب برقی به دلیل اینکه چند کار را می تواند انجام دهد بنابراین تنوع لوازم جانبی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
  2. کابل گوشت کوب برقی: یکی از معیارهای انتخاب گوشت کوب برقی کابل آن می باشد که معیاری مهم است و باید جای مانور داشته باشد تا شما راحت تر بتوانید کار خود را انجام دهید.
  3. سهولت در جدا شدن و بستن لوازم: تمیز کردن و درست استفاده کردن از گوشت کوب میتواند طول عمر محصول را زیاد کند. تمیز کردن گوشت کوب زمانی میسر است که بتوان به راحتی، قطعات گوشت کوب را باز و بسته کرد.
  4. کیفیت تیغه: این قسمت از گوشت کوب به صورت مستقیم با مواد در ارتباط است. پس باید از لحاظ ضخامت و محکم بودن دارای کیفیتی مناسب باشد. تیغه نباید طول عمر کوتاهی داشته باشد. در ضمن باید به نوع تیغه توجه داشت که بتوان به راحتی آن را شست و تمیز کرد.
  5. برند گوشت کوب: همیشه برندی را انتخاب کنید که بهترین محصول را در اختیار شما قرار دهد که با انتخاب و خرید کالا از ترکیه میتوانید بهترین برندها را انتخاب نمایید.

نکات مهم در زمان استفاده از گوشت کوب برقی

  1. بعد از استفاده از گوشت کوب برقی آن را تمیز شسته و به درستی خشک نمایید.
  2. بعد از اینکه کار شما تمام شد و دستگاه را به وسیله دکمه پاور آن خاموش کردید حتماً آن را از برق جدا نمایید.
  3. دمای موادی که میخواهید با گوشت کوب آماده کنید نباید از 65 درجه سانتیگراد بیشتر باشد.
  4. قبل از این که دستگاه گوشت کوب، داغ شود آن را خاموش کنید و تا خنک شدن آن صبر نمایید.
  5. موقع استفاده از گوشت کوب در صورت سفت و محکم بودن مواد خوراکی، به آنها مایعات اضافه کنید. هرگز از گوشت کوب برای کوبیدن دانه های قهوه، غلات خام، یخ و غیره استفاده نکنید.
  6. بعد از اتمام کار، کابل دستگاه را به دور آن نپیچانید. با این کار از قطعی کابل جلوگیری نمایید. با خرید مستقیم از ترکیه نکات استفاده از گوشت کوب برقی را رعایت کنید.