1. جنس فلاسک: فلاسک‌ها در بازار از دو جنس پلاستیکی و فلزی (استیل ضد زنگ) هستند. فلاسک‌های پلاستیکی از لحاظ قیمت ارزان‌تراند اما مزیت‌های فلاسک فلزی را ندارند. فلاسک‌های فلزی دمای مایعات را بهتر نگه‌ می‌دارند و سریع، سرد یا گرم نمی‌شوند و از لحاظ استحکام محکم‌تر هستند.
  2. مدت زمان حفظ دما: با توجه به نیازتان باید فلاسک مورد نظر خود را انتخاب کنید. در بعضی از فلاسک‌ها، مدت زمان حفظ گرمای مایعات 4 تا 5 ساعت است؛ و در بعضی از آن‌ها، 12 تا 15 ساعت می‌باشد. اگر فلاسک را برای استفاده در یک وعده می‌خواهید، از فلاسکی استفاده کنید که زمان حفظ دمای آن 4 تا 5 است.
  3. عایق بندی: عایق‌بندی در فلاسک‌‌ها بسیار مهم است؛ زیرا از فلاسک برای اینکه دمای مایعات را حفظ کند استفاده می‌کنند. فلاسک‌های دو جداره از هدر رفت گرما جلوگیری می‌کنند، اما فلاسک‌هایی که دارای یک لایه خلاء و درزگیر اضافه هستند از عملکرد بهتری برخوردارند؛ که توصیه می‌شود با خرید مستقیم از ترکیه فلاسکی دارای عایق‌بندی ویژه را خریداری کنید.

نکات مورد توجه هنگام استفاده از فلاسک چای 

  1. اولین کاری که همیشه قبل از استفاده از فلاسک باید انجام داد این است که مقداری آب‌گرم را داخل آن بریزیم و چند لحظه صبر کنیم تا دمای فلاسک گرم‌تر شود. سپس آب آن را خالی کنید؛ بلافاصله چای را داخل آن ریخته و تا زمان مصرف نگه دارید.
  2. بعد از این‌ که چای را داخل فلاسک ریختید درب آن را به درستی ببندید؛ که گرمای داخل آن تبادل نشود و به این صورت از سرد شدن چای جلوگیری شود. بعد از این کار‌ها دکمه فشاری فلاسک را فشار آورده تا هوای زیر درب خالی شده و با کمی کج کردن، احیاناً آبی که زیر درب است خالی شود. به نکته‌ای که باید توجه کرد این است که اگر مدت زمان نگه‌داری چای داخل فلاسک بالاست بهتر است چای را داخل قوری دم آورده بعد داخل فلاسک بریزید.
  3. در صورت استفاده از هر گونه فلاسک چای از ضربه خوردن به آن‌ها جلوگیری کنید. با خرید کالا از ترکیه ، فلاسکی را برای استفاده در مسافرت‌های خود تهیه کنید.