اولین مرحله پاک کردن آرایش ، پاک کردن آرایش چشم و ابرو است . برای پاک کردن آرایش چشم مخصوصا زمانی که ریمل ضد آب زده اید ، یک پاک کننده آرایشی با پایه مواد روغنی تهیه کنید . مقداری پاک کننده به یک گوش پاک کن و یا پد بزنید و آن را روی مژه های بسته قرار داده و کمی فشار دهید تا محلول شروع به پاک کردن ریمل و خط چشم کند.


پاک کردن کرم پودر و رژ گونه


برای پاک کردن کرم پودر و رژ گونه از روی پوست هم باید از پاک کننده های آرایشی استفاده کنید.


پاک کردن رژ لب


لب های خود را فراموش نکنید مخصوصا وقتی که از رژ لب های بادوام استفاده می کنید حتما باید آن را پاک کنید.


انواع پاک کننده آرایش صورت

تونرMiceller

تونرها محصولاتی هستند که بعد از شستشو و تمیز کردن پوست، برای تنظیم pH آن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مرطوب کننده‌های مایع، در واقع سطح پوست را تقویت کرده و به شادابی، طراوت، نرمی و آبرسانی آن کمک می‌کنند.


اگر پوست چرب یا مختلط دارید، استفاده از یک تونر مناسب، چربی اضافی و منافذ باز‌ پوست تان را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر استفاده از تونرها برای پوست‌ خشک، حساس و نرمال، به کاهش قرمزی و پوسته پوسته شدن آن کمک می‌کند.


شیرپاک کن

شیر پاک کن محصولی شبیه به کرم است که وظیفه پاک کردن مواد اضافی و شست و شوی پوست را دارد بدون اینکه کوچک‌ترینی آسیبی به بافت پوست برساند یا چربی‌های ضروری پوست را از بین ببرد. شیرپاک کن به هیچ عنوان کف نمی‌کند و آن‌قدر لطیف است که آرامش بسیار زیادی به پوستتان و در نهایت به شما می‌دهد. امروزه شیر پاک کن های موجود در بازار حاوی ویتامین‌هایی برای سلامت پوست و افزایش طول عمر آن هستند ویتامین‌هایی نظیر ویتامین E. به همین دلیل اگر به طور مرتب و صحیح از این محصول استفاده کنید علاوه بر پاکسازی و تمیز کردن پوست می‌تواند به شما در آبرسانی و رساندن مواد مغدی به پوست کمک کند که باعث افزایش آبرسانی، سفیدی و حتی ترمیم برخی از چین و چروک‌های صورت می‌شود.


ژل شستشوی صورت Face Wash

ژل‌های شستسوی صورت، ناخالصی‌ها و سبوم را از بافت پوست جدا کرده و همچنین پوست را از شر باکتری‌های مسئول ایجاد آکنه خلاص می‌کنند. این محصولات از فرمولاسیون ویژه‌ای بهره می‌برند تا با استفاده از آنها، منافذ پوستی باز شده و اصطلاحا پوست بهتر تنفس کند.

صابون

از زمان‌های گذشته افراد بسیاری برای پاکسازی صورت از صابون استفاده می‌کرده‌اند زیرا صابون با ترکیبات نمک و اسید‌های چرب تولید شده که با استفاده از آن می‌توان تمام آلودگی‌ها و چربی‌ها را از روی پوست پاک کرد.


هرچند صابون تمامی چربی‌ها را از بین می‌برد ولی پوست برای حفظ رطوبت خود باید مقداری از چربی خود را حفظ کند که به همین دلیل امروزه از صابون برای شستشو صورت استفاده نمی‌شود. دلیل اینکه بسیاری از ما پس از استفاده از صابون روی پوست خود احساس خشکی و کشیدگی داریم نیز همین موضوع است که در طولانی مدت باعث ظاهر شدن چین و چروک‌هایی روی سطح پوست می‌شود.