خرید کالا از ترکیه برای تهیه این محصول بهترین گزینه است چرا که کشور ترکیه خود یک مصرف کننده بزرگ قهوه است و در تمام دنیا قهوه های ترک معروف هستند حالا شما تصور کنید که می خواهید از یک کشور که علاقه مند به مصرف قهوه است و در تولیدات با کیفیت زبان زد خاص و عام است  یک فنجان قهوه خوری تهیه کنید. قطعا که تنها گزینه ی از این بهتر نمی شود به ذهنتان خطور می کند. اگر شما قهوه خور باشید حتما می دانید که سرو مختلف قهوه نیاز به فنجان های مخصوص به خود را دارد و نمی توان تمام قهوه ها را در یک مدل فنجان سرو کرد. مخصوصا که اگر شما دارای تجهیزات کامل قهوه ساز و قهوه ساب و کف ساز باشید حیف است که برای انواع قهوه فنجان نداشته باشید. در ادامه توضیح مختصری برای فنجان ها و قهوه ها می دهیم با ما همراه باشید. پیش از آن باید بدانید که میزان حجم گنجایش فنجان قهوه را بر حسب انس (هر انس 30 میلی لیتر) می سنجند.

  1. فنجان لاته: این فنجان ها لبه گشادی دارند و حالت کاسه ای شکل هستند برای سرو چای هم مناسب هستند و برای قهوه در مواقعی که نیاز به طراحی باشد مورد استفاده قرار میگیرد همچنین تا لبه از لاته پر می شود.
  2. فنجان کاپوچینو: این فنجان حدود 5 الی 6 انس گنجایش دارد. و با نعلبکی سرو می شود شکل این فنجان مانند قیف است یعنی سطح مقطع آن باریک تر از دهانه است.
  3. فنجان اسپرسو: فنجان اسپرسو کوچک ترین گنجایش را دارند که حدود 2 الی 3 انس است. و دهانه این فنجان برای پخش شدن بهتر طعم وعطر قهوه در کام کمی گشاد تر از پایه آن است.
  4. اما فنجان استاندارد برای قهوه های ساده در دستگاه های قطره چکانی چیزی حدود 8 الی 10 انس است.
  5. ماگ های اور ساز برای افرادی است که قهوه خور های قهاری هستند و با اندازه استاندارد کیفشان کوک نمی شود و یا برای طول مسیر مسافرت نیاز به قهوه بیشتری دارند مناسب است.
  6. برای خرید مستقیم از ترکیه در نظر بگیرید که فنجان ها در سه جنس سرامیکی، شیشه ای و استیل موجود هستند که پرکاربرد ترین و رسمی ترین آن ها سرامیکی است.