روش های ارسال کالا از کشور ترکیه به کشور ایران:

کشور ترکیه  نقش پر رنگی در صادرات به کشور های دیگردارد و توانسته است در بین کشور های آسیایی و همچنین اروپایی جایگاه خوبی بدست آورد. به علت کیفیت کالا و همسایگی با کشورایران به یکی از کشور های مهم برای واردات محصول وتجارت و مسافرت تبدیل شده است که حتی به صورت خرید مستقیم از ترکیه صورت میگیرد.

با توجه به آمار گمرک ، کشور ترکیه رتبه چهارم  واردات محصول به کشورمان را به خود اختصاص داده است.

روش های ارسال کالا از ترکیه:

1)باربری هوایی

2)باربری زمینی

باربری هوایی:

سریع ترین روش باربری به صورت هوایی است که ساعت آن به ایرلاین ها منتخب شما بستگی دارد ومتفاوت می باشد. اما عموما یک روز زمان میبرد . این روش نسبت به روش زمینی سریع تر ولی پر هزینه تر است. بنابراین شما باید الویت خود را مشخص کنید که زمان برای شما از اهمیت  بیشتری برخوردار است یا به صرفه تر شدن هزینه؟

باربری زمینی:

از این نظر که کشورترکیه با کشورمان هم مرز هستند باید گفت که حمل کالا بین این دو کشور نیز آسان می باشد.

مدت زمان انتقال از طریف زمینی به دو صورت خرده بار و دربستی امکان پذیر است.

ارسال بار به صورت خرده بار به این صورت است که کالاهای شما به همراه کالای دیگر که متعلق به افراد دیگر است همزمان با یک بار ارسال میشود و به صورت اختصاصی نیست و معمولا بین 7 الی 10 روز زمان میبرد تا به دست شما برسد.

اما اگر بار به صورت دربستی باشد زمان تقریبی آن 5 روز است و هزینه آن بیشتر می شود.

ارسا ل مرسوله از کشور ترکیه به ایران با CMR:

حمل کالا از کشور ترکیه به دیگر کشورها تحت قانون و مقررات کشور ترکیه است که باربری بین المللی نامیده میشود.باربری بین المللی وظیفه دارد که برای شما که قصد ارسال کالا دارید CMRصادر کند. صدور این سند به این معناست که کالایی مشخص در مکانی مشخص برای ارسال به مقصد مشخصی تحویل گرفته شده است. 

که درآن بارنامه مشخصاتی همچون: اطلاعات و مشخصه های کالا و نام و آدرس گیرنده مرسوله و فرستنده آن و همچنین هزینه باربری ترکیه به ایران و مشخصات از قبیل تعداد و وزن کالا ثبت می شود.