برای اینکه بتوانید یک خرید مستقیم از ترکیه در این رابطه داشته باشید در ابتدا باید انواع دامن ها را بشناسید و ست کردن  آن با انواع استایل را نیز در نظر بگیرید سپس با توجه به مناسبتی که میخواهید آن را بپوشید انتخاب کنید. ما در این مقاله یه توضیح مختصر در مورد انواع دامن ها را می دهیم تا شما یک پیش زمینه ای در ذهن خود داشته باشید تا بهتر تصمیم گیری کنید.

نکاتی که هنگام خرید دامن باید درنظر بگیرید:

  1. اندازه دامن
  2. جنس دامن
  3. طرح و رنگ دامن
  4. مدل دامن
  5. دوخت و کیفیت دامن

اندازه :

اولین موردی که باید بدانید اندازه و بلندی دامن هاست. دامن ها دارای محدودیت در اندازه نیستند و انواع و اقسام بسیار متنوعی دارند به این صورت که از دامن های کوتاه که بلندی آن ها تا ران هست شروع می شود تا دامن های دنباله دار که بلندی آن ها روی زمین کشیده می شود. بنابراین شما متناسب با مکان و مناسبت های پیش رو باید تصمیم بگیرید که قد دامنتان چه اندازه باشد.

جنس:

جنس دامن ها بسته به مدل متغیر است بعضی از مدل ها به پارچه های لخت و کشی احتیاج دارد و بعضی دیگر به پارچه های محکم تر و با استحکام تری. جنس دامن ها حتی بسته به فصل نیز تغییر می کند مثلا در فصل سرد سال شما باید از دامن هایی با جنس پارچه پشمی و یا مخمل های پر تراکم استفاده کنید تا دمای بدنتان حفظ شود و در فصل های گرم سال بالعکس.

طرح و رنگ:

طرح و رنگ های پارچه ها بسیار متنوع و وسیع هستند ولی این شما هستید که باید در نظر بگیرید چه رنگ و طرحی مناسب است. مثلا طرح های شلوغ و رنگ های خیلی شاد و درهم پیچیده معمولا برای دامن های راحتی که در منزل و یا ساحل استفاده می شوند. ولی دامن هایی با رنگ های سنگین تر و طرح های خلوت تر و یا حتی تک رنگ معمولا برای مجالس رسمی تر به کار برده می شوند. توجه به این نکات ریز باعث می شود که در مهمانی و مناسبت ها خوش بدرخشید و خوش استایل به نظر بیایید.

مدل:

انتخاب مدل دامن از تمام نکات دیگر مهم تر است. دامن ها انواع مختلفی دارد مثل :دامن کلوش، دامن نیم کلوش، دامن ماهی، دامن ترک، دامن عروسکی و... شما در کنار توجه به سلیقه باید به فرم بدنتان نیز توجه کنید مثلا افرادی که چاق هستند نباید به دنبال دامن هایی با چین و پف زیاد بروند همچنین افراد لاغر نباید از مدل های چسبان و بلند مثل مدل ماهی استفاده کنند.

کیفیت:

داشتن یک دامن خوش دوخت و با کیفیت بسیار در استایل موثر است اگر کوچک ترین ایرادی در دوخت یا برش دامن شما وجود داشته باشد می تواند به کل استایل شما را زیر سوال ببرد و باعث شود که ظاهر مناسبی نداشته باشید بنابراین هنگام خرید به این موضوع نیز توجه کنید اما اگر دامن خود را به صورت خرید کالا از ترکیه تهیه میکنید باید به شما این اطمینان را بدهیم که پوشاک از برند های معروف ترک بالاترین درجه های کیفیت و دوخت را دارا هستند.