یکی از موارد ضروری در آشپزخانه ست چاقو است. چرا که در ست انواع چاقو برای انواع مختلف مصارف یافت می شود که شامل چاقو دندانه دار، چاقوی سر آشپز و ساطور و... است. در موارد کمی قیچی و چاقو تیز کن و پوست کن نیز بر روی ست چاقو ها وجود دارد. که به طبع قیمت آن بالا می رود. اگر تصمیم شما بر خرید کالا از ترکیه است باید بدانید که وقت و پولتان را فقط در برند ها و مراکز فروش مطمئن صرف کنید. چرا که خرید چاقو نیاز به حساسیت زیادی د ارد. خرید یک چاقو بی کیفیت و نا مرغوب باعث کند شدن کارهای روز مره از جمله آشپزی و گرفتن انرژی و زمان با ارزش شماست. 

ویژگی یک چاقو مناسب و با کیفیت ترک:

  1. دارا بودن وزن مناسب: یک چاقوی خوب و مناسب چاقویی است که دارای وزن متعادل باشد. اولا که نه زیاد سنگین باشد و نه زیاد سبک مگر اینکه نیاز به سرعت زیاد داشته باشید که در این صورت چاقو سبک خریداری کنید و یا احتیاج به خرد کردن یک شی سخت مثل استخوان و خرد کردن گوشت باشد. بنابراین از چاقو های سنگین استفاده می کنیم و از وزن آن ها برای شکستن کمک می گیریم. همچنین تعادل در چاقو به معنای وجود تعادل بین دسته چاقو با تیغه چاقو است به عبارتی نباید یک قسمت سنگین تر از دیگری باشد اگر این امر رعایت شود استفاده از چاقو ساده تر و با تعادل بیشتری است.
  2. دارا بودن جنس مناسب: تیغه چاقو های با کیفیت معمولا از استیل و فولاد ضد زنگ تولید می شود و این جنس چاقو ها از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. اما جنس دیگری از چاقو ها سرامیکی هستند که بسیار برنده تر از استیل و فولاد هستند ولی نقطه ضعف آن این است که شما نمی توانید بعد از مدتی استفاده تیغه آن را در خانه تیز کنید. همچنین توجه به جنس دسته مهم است که در مدت زمان کوتاه آسیب نبینید. و اصطلاحا خوش دست باشد.
  3. دارا بودن مارک و برند معروف: اگر شما  از همان ابتدا به سراغ خرید مستقیم از ترکیه و برند های معروف این کشور بروید متوجه می شوید که تمامی ویژگی های لازم برای یک چاقو را رعایت کرده اند و بهترین ست چاقو ها از نظر کیفیت و زیبایی را به شما ارائه می دهند.