خرید مستقیم از ترکیه به منظور تهیه تشک تخت بسیار گزینه ی مناسبی  می باشد چرا که خرید تشک تخت بسیار مهم و پیچیده است. خرید تشک تخت خواب از این رو پیچیده و مهم است که نسبت مستقیم با سلامتی بدن شما دارد. یعنی شما حداقل 8 ساعت از شبانه روز را در خواب می گذرانید و هر گونه ویژگی نامناسب که تشک دارا باشد روی سلامت بدن و کیفیت خواب شما تاثیر می گذراد و باعث پیامد های ناخوشایندی در آینده می شود. حالا شاید این عوارض و پیامدهای نا گوار در آینده نزدیک رخ ندهد اما به مرور زمان اثرات آن را مشاهده خواهید کرد. بنابراین در هنگام خرید تشک تخت دقت کافی داشته باشید که گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

توجه به جنس و متریال تشک:

هنگام خرید مستقیم از ترکیه توجه به جنس و متریال مصرفی در بین تشک بسیار مهم است. اگر شما از مارک و فروشگاه معتبر و معروف خرید خود را انجام دهید قطعا تشکی با دوام و ماندگاری بالا تحویل خواهید گرفت و پارچه و الیاف درون تشک از بهترین متریال های روز ترکیه که در صنعت نساجی که حرف اول را می زنند تولید خواهد شد. همچنین اگر تشک شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد فنر های به کار رفته در درون تشک طول عمر بیشتری دارند و در طول استفاده فرسایش پیدا نمی کنند و باعث ایجاد سرو صدا نمی شوند.

توجه به اندازه تشک:

توجه کنید که با خرید از برند های معروف شما تشک هایی با اندازه و ابعاد استاندارد تهیه می کنید بنابراین با خرید از مراکز نامعتبر پول و زمان خود را هدر ندهید.

توجه به راحتی:

توجه به راحتی شما هنگام خواب نیز بسیار مهم است. تشک شما نباید بسیار نرم و یا بسیار سفت باشد. بهترین تشک ها از نوعی هستند که با قرار گرفتن شما روی سطح آن تغییر شکل دهند و فرم بدن شما را حفظ کنند.