انواع پوست

نوع پوست هر فرد متفاوت است و مراقبت از انواع پوستی هم متفاوت است.بنابراین شما نمیتوانید مراقبت پوستی خود را برای دیگران نیز تجویز کنید. پوست افراد به انواع پوست خشک ، چرب ، مختلط و یا معمولی تقسیم میشوند. و به صورت وراثتی  و ژنتیکی به افراد منتقل می شود. بنابراین نمیتوانید نوع آن را تغییر دهید ولی با دانستن نکات مهم و اساسی مخصوص پوستتان میتوانید کنترل و مدیریت کنید و پوست شادابی داشته باشید.برای مراقبت از پوستتان الزاما نیاز به مواد شوینده و مواد مغذی ومحافظ دارید که ما به شما محصولاتی از برند ترکیه را معرفی میکنیم زیرا که محصولات ارایشی و بهداشتی ترکیه زبان زد خاص و عام هستند و در سراسر دنیا طرفداران خود را دارند.شما میتوانید این محصولات را به صورت خرید مستقیم از ترکیه از سایت های معتبر تهیه کنید.

پوست چرب:

اصطلاحا میگویند این نوع پوست سبوریا زیادی دارد. یعنی سبوم (چربی)زیادی تولید میکند. علت اصلی پوست چرب ژنتیک میباشد ولی عوامل دیگر هم میتوانند موثر باشند مانند:مشکلات هورمونی ، و اضطراب و استرس و همچنین محصولات آرایشی نامرغوب....

برای تشخیص پوست چرب به منافذ پوست دقت کنید معمولا منافذ پوستی بزرگ ، همواره پوستت براق  است. و نسبتا پوست رنگ پریده(پدیده نشدن عروق پوستی) و ضخیم است. وبسیار مستعد جوش و آکنه میباشد. که در صورت تشدید چربی پوست میزان و ظاهر جوش ها هم متفاوت است.

پوست خشک:

در واقع پوست خشک نقطه مقابل پوست چرب است. این پوست درافراد بسیار شایع است ولی تشخیص آن سخت تر است.پوست خشک دارای سبوریای پایینی است یعنی سبوم کمی تولید میکند. به اصطلاح پزشکی به پوست خشک زروسیس میگویند.که راه های تشخیص آن  میتوان به خارش پوست ، پوسته پوسته شدن سطح پوست ، نازک بودن پوست و نداشتن رطوبت کافی وسفت بودن آن اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که بدانید افراد با بالا رفتن سن میتوانند به داشتن پوست خشک نزدیک شوند.

پوست معمولی:

پوست معمولی (نرمال) که اصطلاح پزشکی آن یودرمیک نامیده میشود. باید توجه داشته باشید که این نوع پوست در حالت تعادل قرار دارند یعنی نه چرب و نه خشک است. البته ممکن است که قسمت به اصطلاح T (پیشانی بینی وچانه)آن ها چرب تر باشد ولی میزان آن زیاد نیست .راه تشخیص این پوست  بسیار ساده است زیرا مشکل خاص پوستی وجود ندارد و پوست یا منافذ ندارد یا به علت کوچکی اصلا قابل مشاهده نیست همچنین رطوبت وچربی کافی را دارد و ملتهب نیست .پوستی شاداب و با طراوت با رنگ مناسب و متعادل است که اغلب صورتی رنگ است. ولی گاها ممکن است افرادی که دارای این نوع پوست هستند با بالا رفتن سنشان به سمت تایپ پوستی خشک بروند بنابراین همواره مراقبت از پوستشان را فراموش نکنند.


پوست مختلط:

به  پوستی گفته میشود که نوع پوست در قسمت T  وگونه ها متفاوت باشد.یعنی ممکن است قسمت T بسیار چرب باشد ولی قسمت گونه ها بسیار خشک.

که دراین مورد نیاز به مراقبت ویژه و یا عجیبی ندارد فقط شما به محصولات مراقبتی دو نوع پوست که متناسب با قسمت های مختلف صورتتان است احتیاج دارید.

شما قبل از خرید هر گونه لوازم ارایشی بهداشتی ،مراقبتی و محافظ برای پوستتان ، اول نوع پوست خود را بشناسید واز آن مطمئن شوید.سپس از برند های معتبر و مرغوب کالا خود را تهیه کنید. که در این میان باید گفت که از خرید کالا از ترکیه غافل نشوید.